Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen 20 bin öğretmen ataması yapıldı. Atama bekleyen diğer öğretmen adaylarının ise gözü kulağı gelecek haberdeydi. Beklenen haber, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

15 BİN ÖĞRETMEN DAHA ATANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Buradan öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiamıza çok önemli bir müjde vermek istiyorum. Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Erdoğan imzaladı, yeni atama kararları Resmi Gazete'de Erdoğan imzaladı, yeni atama kararları Resmi Gazete'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Sermaye Piyasası Kurulu, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Öğretmenlere 'hazırlık ödeneği' Öğretmenlere 'hazırlık ödeneği' Bazı öğretmenlere, 2 Eylül'den itibaren öğretim yılına hazırlık ödemesi yapılacağı öğrenildi.