İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne Keşan'da AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Eğitim ve Motivasyon Kampı'nda gençlere hitap etti. Burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin terörle mücadelede önemli bir noktaya geldiğine değinen Bakan Soylu, bu akşam itibarıyla Türkiye'deki terörist sayısının, ilk kez 200'ün altına düştüğünü ve 197'ye gerilediğini bildirdi.

İLK KEZ DÜŞTÜ
Bakan Soylu, "Bu akşam itibarıyla Türkiye'deki terörist sayısı, içerideki ilk kez 200'ün altına düştü, sayı 197'ye geldi. Bunu şunun için söyledim; terörden arındırılan Türkiye, huzurlu bir Türkiye'dir." diye konuştu.

Hakkari'ye gittiğinde esnafla sohbet ederken yanına bir genç geldiğini, 'Bakanım ben üniversiteyi kazandım" dediğini anlatan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Dedim ki 'Ne güzel, hayırlı olsun, ben normal bir iş olarak görmüştüm. 'Ama nereyi kazandım biliyor musunuz?' dedi. 'Tıp fakültesini kazandım' dedi. Size bir rakam vereceğim 2016'da Hakkari'de tıp fakültesini kazanan kişi sayısı 0, 2017-2018 yılında kazanan sayı 0. 2019-2020 yılında 4. 2020-2021 yılında kazanan sayısı 19.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin ve Cumhur İttifakı'mızın mücadelesinin ne olduğu, belki de bu rakamlarla ortaya çıkar. Geçen hafta Ağrı'ya gittim. Ağustos ayında Ağrı Dağı'na tırmanışta her gün 600-650 kişinin kampı vardı. En zirveye kadar. Sevgili gençler bizim ülkemize huzur yakışır, kardeşlik ve beraberlik yakışır. Zenginlik yakışır güçlü ve büyük bir Türkiye yakışır."

Bakan Akar: Bu yıl 1926 terörist etkisiz hale getirildi Bakan Akar: Bu yıl 1926 terörist etkisiz hale getirildi Bakan Akar, bugün İdlib'te şehit olan askerleri hatırlatarak, askerlerimizin kanının yerde kalmadığını söyleyip bu yıl öldürülen terörist sayısının 1926'ya ulaştığını duyurdu.