Sibirya bölgesinde yer alan Perm State Üniversitesi'ne bir öğrenci tarafından ateş açıldı. Saldırıd 8 kişi öldü, 6 kişi ise yaralandı. Saldırganın 18 yaşındaki Timur Bekmansurov olduğu ve etkisiz hale getirildiği belirtildi.

TÜFEKLE KAMPÜSE GİRDİ

Saldırı anının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Bekmansurov'un elindeki tüfekle kampüse girdiği ve öğrencilerin paniklediği görülüyor. Başka bir görüntüde ise öğrencilerin camlardan atlayarak canlarını kurtarmaya çalıştıkları görüldü.

“ELİMDE BOMBA DA BIÇAK DA OLABİLİR”

Bekmansurov'un saldırıdan hemen önce paylaştığı bir sosyal medya gönderisinde, atış ruhsatı ve silah alma sürecini anlattığı dikkat çekti. Paylaşımında, "Kendimi ne kadar uzun süredir tanıyorsam, hep ölümü düşündüm. Facebook paylaşımında"15 yıl önce silahlarla tanıştım. Artık onlarla iyice haşır neşirim, istediğimi yapabilirim. Elimde ne tuttum önemli değil, bomba da bıçak da olabilir. Planımdan sonuçlarını gördüğüm için vazgeçemeye çalışıyorum" dediği öğrenildi.

İdlib'de Esad Rejimi ve Rusya saldırısı: 9 ölü İdlib'de Esad Rejimi ve Rusya saldırısı: 9 ölü Esad rejimi ve Rusya'nın, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki yoğun hava saldırılarında 9 sivil hayatını kaybetti, en az 20 sivil yaralandı.

DEAŞ, Rusya saldırısını üstlendi DEAŞ, Rusya saldırısını üstlendi Rusya’da bıçaklı saldırganın 8 kişiyi yaraladığı olayı terör örgütü DEAŞ üstlendi.

Rusya'da bir üniversiteye ateş açıldı: 8 kişi öldü 6 kişi yaralandı Rusya'da bir üniversiteye ateş açıldı: 8 kişi öldü 6 kişi yaralandı Rusya Soruşturma Komitesi, Perm Üniversitesinde öğrenci olduğu belirlenen bir kişinin silahlı saldırı gerçekleştirdiği, en az 8 kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralılar olduğunu açıkladı.