Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ terör örgütü mensupları olduklarına dair ifadeler bulunan 14 muvazzaf, 13 eski asker, 20 mahrem imam ve daha önce ilişiği kesilen 4 askeri öğrenci olmak üzere toplam 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi.

19 İLDE OPERASYON

Karar üzerine Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Kaçakçılıkla Mücadele Şube ekiplerince, Ankara merkezli 19 ilde eş zamanlı operasyonlar başlatıldı.

'MAHREM HİZMETLER' YAPILANMASI

Şüphelilerin, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün TSK içinde yuvalanan 'mahrem hizmetler' yapılanmasında yer aldığı belirlendi. Ankara genelinde çeşitli semtler ve daha önce görev yaptıkları yerlerde bulunan büfe, bakkal, market gibi umuma açık iş yerlerinde bulunan kontörlü sabit hatları kullanarak sivil imamlar ile iletişim sağladıkları ve haberleştikleri tespit edildi.

FETÖ'nün mali yapılanmasına operasyon: 15 şüpheli yakalandı FETÖ'nün mali yapılanmasına operasyon: 15 şüpheli yakalandı İstanbul'da Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün mali yapısını şekillendiren Kaynak Holding yöneticilerinin kurdukları güvenlik şirketinin 15 çalışanı yakalandı.

FETÖ'ye bir tokat da uluslararası mahkemeden! Türkiye haklı bulundu FETÖ'ye bir tokat da uluslararası mahkemeden! Türkiye haklı bulundu Dünya Bankası bünyesinde faaliyet gösteren Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıklarının Çözüm Merkezi (ICSID), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında Türkiye'yi haklı buldu. Hainlerin 126 milyon avro tazminat talebi reddedildi.