Terör operasyonları hız kesmeden başarılı bir biçimde sürdürülmeye devam ediliyor. Bu kapsamda Hakkari'de gerçekleştirilen operasyonda, içinde çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi olduğu öğrenilen bir mağara tespit edildi. 

VALİLİKTEN OPERASYON AÇIKLAMASI
Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda, dün ilçe kırsalında operasyon düzenleyen ekipler, tespit ettikleri mağarada AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, bu silaha ait 70 mühimmat ve şarjör, 11 savunma tipi el bombası, 9 roketatar mühimmatı, 7 roketatar sevk fişeği, patlamış RPG-7 mühimmatı, 136 doçka mühimmatı, 12 biksi tüfeği mühimmatı, 2 büyük tüp, 3 küçük tüp, 23 pil, ayakkabı, 5 çanta, 2 battaniye, uyku tulumu, branda, 10 lokal anestezik ampul, 4 enjektör, 38 muhtelif hap, radyo, ısı yalıtımlı folyo branda, muhtelif yaşam ve giyim malzemesi ele geçirildi.

Bölgedeki operasyon sürüyor.

Bitlis’te çok sayıda mühimmat ele geçirildi Bitlis’te çok sayıda mühimmat ele geçirildi Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda 3 adet Kalaşnikof silah ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlere ait mühimmat ele geçirildi Etkisiz hale getirilen teröristlere ait mühimmat ele geçirildi Siirt’in Pervari ilçesi Yazlıca (Herekol) Dağı bölgesinde etkisiz hale getirilen 5 teröriste ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

PKK'ya ait silah ve mühimmat ele geçirildi PKK'ya ait silah ve mühimmat ele geçirildi Hakkari'de Çukurca ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya ait silah ve mühimmat ele geçirildi.