Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17:00’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplanacak. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılması bekleniyor.

BAKAN KOCA'DAN AŞI UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşı yaptırmamış gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Kronik hastalığı olan büyüklerimiz, aşı yaptırmış olsalar da virüsten etkilenebiliyor. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı." dedi.

Bakan Koca'nın Twitter paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Dün yatışı yapılan COVID-19 hastalarına ait bilgileri inceledim. Aşı yaptırmamış gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Kronik hastalığı olan büyüklerimiz, aşı yaptırmış olsalar da virüsten etkilenebiliyor. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs Bilim Kurulu, video konferans yöntemiyle toplanacak Koronavirüs Bilim Kurulu, video konferans yöntemiyle toplanacak Koronavirüsteki vaka durumunun kritik seyirlerde devam ettiği bugünlerde, son durumun istişare edileceği ve çözüm önerilerinin gündeme alınacağı Bilim Kurulu Toplantısı, bugün 17:00'de gerçekleşecek.
Eğitime de bilim kurulu Eğitime de bilim kurulu Delta varyantının baskın olduğu son üç aydır, Türkiye’de ölüm oranları önceki üç aya göre yüzde 10’dan fazla yükseldi. Okulların açılmasından sonra 6 Eylül’den itibaren artan insan hareketliliği, virüsün Türkiye’deki yayılım hızını da yükseltti.