Avrupa’ya gitme ümidiyle Yunanistan’a geçmek isteyen ve 15 Pakistan uyruklu düzensiz göçmen Yunan askerleri tarafından yakalandı. Göçmenler 4 gün boyunca kampta işkence gördükten sonra Türkiye sınırına bırakıldı. Sınırda ölmek üzere bulunan Pakistan uyruklu Hadım Hüseyin ve Ali Hamza, Türk askerlerinin yardımıyla kurtuldu. Pakistan uyruklu göçmenler “Türk askerleri olmasaydı ölecektik üzerimizdeki kıyafetleri onlar verdi” diyerek yaşadıkları dehşet anlarını anlattı.

"4 GÜN BOYUNCA BİZE İŞKENCE ETTİLER"

Yunan askerleri tarafından işkenceye maruz kalan ve Yunanistan sınırına bırakılan Hadım Hüseyin, “Biz Yunanistan’a gitmek istiyorduk. Bizi yakaladılar ve 4 gün boyunca bize vurdular ve bizi geri Türkiye’ye attılar. Türk askerleri bizi buldu ayakkabımızı ve kıyafetlerimizi verdiler ama Yunan askerleri bize ne yemek verdi ne su verdi 4 gün boyunca hiçbir şey vermedi. Biz mecburen çalışmak için geldik ne yapacağımızı bilmiyoruz ilaç alamıyoruz çok kötü durumdayız 15 kişiydik ben ve bir arkadaşıma işkence yaptılar” şeklinde konuştu.

Yunanistan’a kaçmaya çalışan 4 FETÖ'cü tutuklandı Yunanistan’a kaçmaya çalışan 4 FETÖ'cü tutuklandı Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan'a kaçma hazırlığındaki 5 FETÖ şüphelisinden 4'ü tutuklanırken, 1 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.