Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binası önünde toplanan 60 kişilik gruptan bir kişinin Rektör Prof. Dr. Naci İnci'nin makam aracının üstüne çıkması hakkında konuştu. Makam aracının üstüne çıkan kişi hakkında sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Akademik nitelik ve üretimden yana attığımız adımların önünü kesemeyenler, öğrencilere rektörlerin aracının önünü kestirip, gençlerimizi teröre ve fitneye alet ediyorlar. Rektörünün aracının üzerinde tepinen bir şahıs öğrenci olamaz herhalde.” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Boğaziçi Üniversitesinde eylemci öğrenciler Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü Naci İnci’nin, makam aracına binerken bir grup öğrencinin tacizlerine maruz kalmıştı. Öğrenciyi aracın üzerinden güvenlik görevlileri güçlükle indirmişti.


Boğaziçi Üniversitesi'nde gözaltına alınan protestoculara yurt dışı yasağı Boğaziçi Üniversitesi'nde gözaltına alınan protestoculara yurt dışı yasağı Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolarda gözaltına alınan şüpheliler ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Adliyeye sevk edilen eylemciler serbest kaldı.