Polis ve jandarma tarafından İstanbul merkezli 16 ilde terör örgütü DHKP-C'ye yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldı.Güvenlik kaynaklarına dayanan bilgiye göre, daha önce düzenlenen operasyonlarda ana arşivi ve yeni örgütsel faaliyetleri deşifre edilen terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalarda yeni delillere ulaşıldı.

16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde bu sabah saatlerinde harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ile İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri geniş çaplı operasyon başlattı. Örgüt adına faaliyet gösterdiği ileri sürülen üst düzey isimlerin de bulunduğu toplam 126 şüphelinin yakalanması için 16 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda çok sayıda şüphelinin yakalandığı belirtilirken, adreslerdeki arama faaliyetlerinin devam ettiği öğrenildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin İstanbul Terörle Mücadele Şubesi ile İl Jandarma Komutanlığına götürülerek sorguya alındıkları aktarıldı.

MİT ve Emniyet’ten PKK'ya ortak operasyon MİT ve Emniyet’ten PKK'ya ortak operasyon İstanbul'da, MİT ve emniyet güçlerinin PKK/KCK'ya yönelik ortak operasyonunda 1 şüpheli yakalandı. Tutuklanan zanlının, Suriye'de örgütün eylem hücreleri ile bağlantılı olduğu öğrenildi.

İranlı eski askeri kaçırmak isteyen İran ajanları MİT'in operasyonuyla yakalandı İranlı eski askeri kaçırmak isteyen İran ajanları MİT'in operasyonuyla yakalandı Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile Emniyet, İranlı eski bir askeri kaçırmaya çalışan ajan şebekesine suçüstü yaptı.