Aleyna Çakır ve Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin davalarda şüpheli olarak anılan Ümitcan Uygun,  Ankara'da ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘tehdit’ suçlarından hakim karşısına çıktı. Uygun'un mahkemede Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in ikamet ettiği evin kendisine ait olduğu ve giderlerinin kendisi tarafından karşılandığı iddiasını sundu. 

"EV BENİM"
Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, sanık Ümitcan Uygun’un yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden katılan Uygun, Aleyna Çakır ile tartıştığı evin kendisine ait olduğunu söyledi. Aleyna Çakır’ın bulunduğu eve gelip darp ettiği öne sürülen Uygun, duruşmada evin tüm faturalarının kendisi adına olduğunu belirterek, üzerine atılı suçları kabul etmediğini ifade etti.

"ALEYNA'YI AİLESİYLE BEN BARIŞTIRDIM"
Kendisine ait evde Aleyna Çakır’ın ağabeyi Emrah E.’nin kız arkadaşıyla birlikte 10 gün kaldığını söyleyen Uygun, “Biz Aleyna’yla birlikte yaşarken ağabeyi de bize misafir olarak geldi kaldı. Ağabeyinin yanında kız arkadaşı da vardı ve 10 gün misafir ettik onları. Aleyna’nın ailesiyle arası pek yoktu. Ben de ağabeyiyle konuşup aralarını düzeltmek için annesi ve ağabeyiyle konuşup bunları barıştırdım” dedi.

DURUŞMA 10 ARALIK TARİHİNE ERTELENDİ
Mağdur avukatları, olayın yaşandığı gün evde bulunan Enes Ö.’nün de duruşmada tanık olarak dinlenmesini talep etti. Mahkeme, yapılacak tanıklığın yargılamaya yeni bir delil katmayacağı yönünde karar vererek, duruşmayı 10 Aralık tarihine erteledi.
Aleyna Çakır, 3 Haziran'da Keçiören ilçesinde bir evde ölü bulunmuştu. Sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun'un Çakır'a şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler sosyal medyada yer almış, bunun üzerine Ümitcan Uygun polis ekiplerince gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Uygun, 5 Ağustos'ta evinde ölü bulunan Esra Hankulu'nun (25) ölümüyle ilgili baş şüpheli olarak tutuklanmıştı.

Ümitcan Uygun ‘hakaretçi’ avında Ümitcan Uygun ‘hakaretçi’ avında İki genç kızın ölümünde adı geçen Ümitcan Uygun, sosyal medyadan kendisine hakaret eden 500 kişiye dava açtı. Ümitcan, beş bin lira vereni affediyor!

Ümitcan Uygun'un ağabeyi Erol Uygun adli kontrolle serbest bırakıldı Ümitcan Uygun'un ağabeyi Erol Uygun adli kontrolle serbest bırakıldı Ankara'da Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüne ilişkin devam eden soruşturmada tutuklanan Ümitcan Uygun’un ağabeyi Erol Uygun, sosyal medya paylaşımları sonrasında gözaltına alınmıştı. Ağabey Uygun'un, sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı duyuruldu.

Ümitcan Uygun'un ağabeyi de tutuklandı Ümitcan Uygun'un ağabeyi de tutuklandı Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Ümitcan Uygun'un ağabeyi Erol Uygun, "Türkiye Cumhuriyeti devletini aşağılama" suçundan tutuklandı.