Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Bugün muhtarlığın geleceğini konuşmalıyız, 200 senelik bir geçmişi var. Hafızamızda, tarihimizde her anında kendine ait bir yeri var. Birileri ısrarla geriye çevirmek istese de Türkiye önümüzdeki 100 yılı planlıyor. Artık hep birlikte gelecek hayalimiz konuşmalıyız.

Bizim ülkemiz var oldukça muhtarlık sistemi var olacak. Onlar söyledikçe hizmetlerimizin doğru karşılık bulduğunu ben muhtarlarımızdan öğreniyorum. Üzerine düşmemiz gereken birçok meseleyi birlikte başarmaya çalışıyoruz. Muhtarlık kurumu bu topraklar var olduğu sürece devam edecektir.

BÜYÜKELÇİLERE TEPKİ

Dün akşam bir bildiri yayımlandı. 10 tane büyükelçilik bir araya gelmiş. Diyorlar ki ey Türk yargısı Kavala’yı serbest bırak, talimatımızın dışına da çıkma. Türk yargısı bitti demeden bitmez. Türkiye artık dışarıdan parmak salladığınız bir ülke değil. Batı Türk yargısına talimat veremez, bunu kabul etmeyiz. Herkes aklını başına alsın, herkes haddini bilsin.

Kavala’ya aktivist denilmiş. Aklı başında hangi aktivist darbe planlar. Bu fotoğrafı herkes kiminle bilsin diye anlatıyorum.

10’unuz değil 100’ünü bir araya gelse Türkiye’ye zerre toz konduramazsınız. Kimse kusura bakmasın biz özgür bir ülkeyiz. Kimseden talimat almayız.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ÇAĞRI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Dışişleri Bakanlığı:"Bu ülkelerin Büyükelçileri/Maslahatgüzarlarına, sosyal medya üzerinden yapılan ve bağımsız yargı tarafından yürütülen hukuki bir süreçle ilgili bu hadsiz açıklamanın kabul edilemez olduğu, hukuki süreçlerin siyasallaştırılmasına ve Türk yargısına baskı yapmaya yeltenen bu açıklamanın reddedildiği, sözkonusu açıklamanın Büyükelçilerin savunduğunu iddia ettikleri hukukun üstünlüğü, demokrasi ve yargı bağımsızlığına da aykırı olduğu iletilmiştir. "

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İngiliz mevkidaşı Priti Patel ile görüştü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İngiliz mevkidaşı Priti Patel ile görüştü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Priti Patel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek ikili ilişkiler, göç konuları ile stratejik güvenlik ve işbirliği konularını ele aldı.

Süleyman Soylu'dan Bahçeli’ye teşekkür Süleyman Soylu'dan Bahçeli’ye teşekkür İçişleri Bakanı Soylu, MHP lideri Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı açıklamalar üzerine, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli'ye, Türkiye’ye operasyon çekmek isteyenlere karşı bugünkü tarihi hatırlatması için müteşekkiriz" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ağrı'daki Yaygınyurt Yaşam Kulesi'ni inceledi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ağrı'daki Yaygınyurt Yaşam Kulesi'ni inceledi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı’nın İran sınırındaki İl Jandarma Komutanlığı Yaygınyurt Yaşam Kulesi'ni ziyaret etti.