Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar'ın babası Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar’ın Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.

Dün hayatını kaybeden Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar'ın babası Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar için bugün Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlenecek. Cenaze namazı öncesi Selçuk Bayraklar eşi Sümeyye Erdoğan ve Bilal Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesini ziyaret ederek dua okudu.

Cenaze törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Bilal Erdoğan ve çok sayıda seveni katılıyor. Taziyeleri, Selçuk Bayraktar eşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Haluk Bayraktar kabul etti. Cenaze kılınan namazın ardından defnedilmek üzere Sarıyer’de bulunan aile kabristanlığına götürüldü.

Afrika turu nedeniyle törenine katılamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerine ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay katıldı.Afrika turu nedeniyle törenine katılamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerine ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay katıldı.

SELÇUK BAYRAKTAR'DAN DUYGUSAL KONUŞMA

Törende söz alan Selçuk Bayraktar, babasına duygusal sözlerle veda etti. Bayraktar'ın konuşması şöyle:

"Rehberimizdi, ilham kaynağımızdı. En yakın dava ve yol arkadaşımızdı. 20 sene önce İHA yolculuğuna çıktığımızda, kimsenin yapılamaz ancak yabancılar yapabilir dediği dönemde, en ufağından başlayarak, inandığı doğruda bildiği hak yolda dosdoğru dimdik giderek tüm sistemin inadına, 20 senede Allah'ın izniyle bildiği yoldan asla sapmadı.

Hastaneye götürdüğümüz son 3 aya kadar iş yerinde yatıp kalktı. O asla, sancağı bırakmadı. Biz inanıyoruz ki onun açtığı yolda nice eserler yetişecek. Biz de bu yoldan aynı değerlerle devam edeceğiz." dedi.


Erdoğan'dan Özdemir Bayraktar için başsağlığı mesajı Erdoğan'dan Özdemir Bayraktar için başsağlığı mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 72 yaşında hayatını kaybeden Özdemir Bayraktar için yayımladığı mesajında, "Milletimize yaptığı eşsiz hizmetler asla unutulmayacaktır" dedi.
Selçuk Bayraktar'ın babası Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti Selçuk Bayraktar'ın babası Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti Sondakika... Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar'ın babası Özdemir Bayraktar hayatını kaybetti. Vefat haberini sosyal medya hesabından duyuran Haluk Bayraktar, "Değerlerinden taviz vermeden adanmış bir ömür yaşadı. Yılmak bilmeyen azmiyle araştırıp üretenlerden oldu. Haksızlıklar karşısında hiç pes etmedi, gücü yettiğince yardım etti. Allah rahmet eylesin." dedi.