ABD'nin ve bazı ülke büyükelçiliklerinin Osman Kavala'yla ilgili açıklamalarından geri atması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından olumlu karşılandı.

CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN OLUMLU KARŞILANDI

ABD'nin ve bazı ülkelerin Ankara büyükelçiliklerinin Viyana Sözleşmesinin 41. maddesine ilişkin yaptıkları açıklama, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandı.

“41’İNCİ MADDESİNE RİAYET ETMEYİ TEYİT EDER”

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "ABD, 18 Ekim tarihli açıklamaya ilişkin bazı sorunların yöneltilmesi vesilesiyle, Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesine riayet etmeyi teyit eder." ifadesini kullanmıştı.

TEK TEK PAYLAŞTILAR

Sözleşmeye ilişkin aynı ifadeleri Kanada, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, İsveç, Norveç ve Yeni Zelanda'nın Ankara büyükelçilikleri de resmi hesaplarından paylaşmış ya da retweet etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli Külliye'de görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli Külliye'de görüştü Kabine Toplantısı öncesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir araya geldi. Erdoğan-Bahçeli görüşmesi saat 14.15'te başladı. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Kritik zirve basına kapalı gerçekleşirken bir açıklama yapılmadı.

Erdoğan, ‘Topyekun bir  mücadele içerisindeyiz’ deyip açıkladı: Kadına Şiddete  karşı ‘sıfır tolerans’ Erdoğan, ‘Topyekun bir mücadele içerisindeyiz’ deyip açıkladı: Kadına Şiddete karşı ‘sıfır tolerans’ Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün katıldığı, "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" programının yayınlanan görüntülerde şiddete karşı sıfır tolerans gösterdiklerini söylediği görüldü. Erdoğan, kadına şiddete karşı topyekün bir mücadele içerisinde olduklarını duyurdu.

Erdoğan'dan, şehit Tortumlu'nun ailesine başsağlığı telefonu Erdoğan'dan, şehit Tortumlu'nun ailesine başsağlığı telefonu Tunceli'de PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Burak Tortumlu'nun acılı ailesine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başsağlığı telefonu geldi. Erdoğan, şehidin babasıyla görüşerek üzüntülerini iletti.