Terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar başarı ile sürdürülmeye devam ediliyor. Bu kapsamda 7 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları ve "çalışma evi" olarak adlandırılan hücrelere baskın düzenlendi. Baskınlarda haklarında gözaltı kararı verilen 11 avukattan 10'u yakalandı.

ADRESLERDE ÇOK SAYIDA DOKÜMAN VE DİJİTAL MALZEME ELE GEÇİRİLDİ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ'nün "çalışma evi" olarak adlandırılan hücrelerinde kaldığı, örgüt üyesi olduğu ve 2013 hakimlik-savcılık sınavlarına hazırlandıkları tespit edilen 11 avukat hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul, Ankara, Adana, Van, Diyarbakır, Antalya ve Denizli’de düzenlediği eş zamanlı operasyonda, şüphelilerden 10’unu yakaladı.

Adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlıların emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari 1 kişinin yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

Yunanistan'a yasa dışı yollarla geçmek üzere olan 3 FETÖ üyesi yakalandı Yunanistan'a yasa dışı yollarla geçmek üzere olan 3 FETÖ üyesi yakalandı MSB: Edirne'de görev yapan Hudut Kartallarımız, ülkemizden Yunanistan’a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 7 kişiyi yakaladı. Yapılan incelemede, yakalanan şahıslardan üçünün FETÖ terör örgütü mensubu olduğu belirlendi.

Mavi renkli valizden FETÖ'nün darbe planı ortaya çıktı! Tek tek not alınmış Mavi renkli valizden FETÖ'nün darbe planı ortaya çıktı! Tek tek not alınmış Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe hazırlıkları kapsamında bombalanacak kamu kurumları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı otelin işaretlenmiş uydu görüntüleri, Akıncı Üssü'nde ele geçirilen valizde bulundu. Valizde aynı zamanda darbe girişimde yer alacak isimlerin görev dağılımının olduğu el yazısı notlarda bulunuyor.

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 82 kişi tutuklandı İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 82 kişi tutuklandı İzmir merkezli 41 ilde gerçekleştirilen FETÖ operasyonunda 82 kişi tutuklandı.