Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapılacak Fuzuli Uluslararası Havalimanı'nın açılışına katılmak üzere Azerbaycan'a geldi. Bu gidişiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan bu yıl üçüncü kez Azerbaycan ziyareti gerçekleştirmiş oldu. 

AÇILIŞA KATILACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Bakü'ye gitti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in davetine icabetle Azerbaycan'a günübirlik çalışma ziyaretinde bulunmak üzere Bakü'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vatan Muharebesi neticesinde işgalden kurtarılan Fuzuli'deki Uluslararası Havalimanı'nın açılışına katılacak.

Erdoğan, bölgede yapılan kara yolunun ve Zengilan'da Türkiye'nin de katkılarıyla inşa edilecek Akıllı Tarım Kampüsü'nün temel atma törenlerine iştirak edecek.

Ziyarette, Türkiye-Azerbaycan ilişkileri tüm yönleriyle gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da derinleştirilmesi için atılacak adımlar ele alınacak.

Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra güncel, bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunulması da öngörülüyor.

Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'a tebrik Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'a tebrik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile telefonda görüştü.

Cam kemik hastasının "Erdoğan" hayali gerçek oldu Cam kemik hastasının "Erdoğan" hayali gerçek oldu Cam kemik hastası Burak Sakçı, sonunda hayaline kavuştu. Sakçı, hayatını anlatan kitabı 'Umutlar Kırılmaz'ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye etti.