Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesince, DEAŞ silahlı terör örgütü ile irtibatlı kişilerin tespitine yönelik teknik analiz ve risk değerlendirme çalışmaları yapıldı.

Bu kapsamda çatışma bölgelerindeki terör örgütü mensupları ile irtibatlı oldukları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinliklerinde eylem yapabileceği değerlendirilen yabancı uyruklu 33 şüpheliye yönelik operasyon başlatıldı. Belirlenen adreslere yönelik eş zamanlı operasyonda 28 şüpheli gözaltına alındı.

Firarilerin yakalanması amacıyla çalışmalar devam ediyor.

Niğde'de terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı zanlı yakalandı Niğde'de terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı zanlı yakalandı Niğde'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda Suriye uyruklu bir şüpheli gözaltına alındı.
Ankara merkezli DEAŞ operasyonu: 6 şüpheli hakkında gözaltı kararı Ankara merkezli DEAŞ operasyonu: 6 şüpheli hakkında gözaltı kararı Ankara merkezli 4 ilde yürütülen soruşturma kapsamında, DEAŞ ile irtibatı ve iltisakı tespit edilen 6 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyonda 3 zanlı yakalandı.