2015 yılında Siirt’in Pervari ilçesinde hain terör saldırısı neticesinde şehit olan Jandarma Er Emre Kaan Arlı’nın mezar taşına çirkin bir saldırı gerçekleşti. Şehidin mezar taşına PKK yazan kimliği belirsiz kişi kabristanın fotoğrafını çekerek şehit mezarına tuvaletini de yaptığını yazan küfürlü mesajı sahte bir hesapla sosyal medyada paylaştı. Bu durumu mesajla öğrenen şehit babası olayı gerçekleştirilen şahsın bulunmasını istedi. Ayrıca İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit yakınlarına karşı söylediği küfür nedeniyle de kınadı.

“ŞU YAŞIMDA AĞLAMAK ZORUNDA KALDIM”

Olaydan dolayı çok üzgün olduğunu söyleyen şehit Emre Kaan Arlı'nın babası Şaban Arlı, “Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Temsilcisiyim. Neden yapıldığını bunu yapan bilir. Ben sabah saatlerinde telefona gelen mesajla bunu öğrendim. Mesajı görür görmez ilgili yerlerle paylaştım. Sabah erken saatlerinde mezarlığa geldim ancak yazının silinmiş olduğunu gördüm. O yazıyı görünce şu yaşımda ağlamak zorunda kaldım. Bugün bize yapıldı yarın başkasına yapılırsa bunu sonu gelmez. Bizim her zaman PKK'ya karşı söylediğimiz bir şey var ‘onlar ne yaparlarsa yapsınlar zafer bizim olacak' devletin yeterli mücadeleyi yaptığına inanıyoruz.

ŞEHİT BABASINDAN LÜTFÜ KIRDAR’A MESAJ

Biz evladımızı verdik ama hazır asker olarak biz de burada duruyoruz. Zannetmesinler bu onlara kalmayacak. Bu konu ile ilgili devletin ilgili kurumu araştırmalarını yapmaktadır. Bu yazıyı yazan kişinin yakalanacağını eminim. Onlar erkekse gelsinler biz buradayken görüşelim. Son zamanlarda ülkede siyasi gerginlikler var bu olayın diğer olaylarla alakası yok. Ama bu gerginlikler yüzünden biz sahaya çekilmek isteniyormuş gibi bir algı var, biz öyle düşünüyoruz. Siyasilerin bundan sonraki açıklamalarını dikkat etmelerini ve toplumu germemelerini rica ediyoruz” dedi.

ÇİRKİN SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN ŞAHIŞ YAKALANDI

2015 yılındaki hain terör saldırısı sonrasında şehit olan Jandarma Er Emre Kaan Arlı’nın Kocaeli’deki mezarına PKK yazan ve çektiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşarak küfürler eden şahsın çirkin paylaşımı sonrasında polis ekipleri harekete geçti. Kimliği belirlenen şahsı yapılan operasyonla gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

 

 

MSB açıkladı! 2 terörist etkisiz hale getirildi MSB açıkladı! 2 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kaplan operasyon bölgesinde tespit edilen 2 PKK’lı teröristin, ateş destek vasıtaları ile etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.