AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, NTV canlı yayınına katılarak gündeme dair açıklamalar yaptı ve asgari ücrette beklenen artışa değindi. 

Kurtulmuş, "Başta asgari ücret olmak üzere dar gelirli vatandaşların beklentilerini karşılayacak düzenleme yapılacak. Hakkaniyet enflasyon oranı üstünde bir artış olması. Asgari ücreti yaşanabilir bir seviyeye çıkarmak en önemli vazifedir" dedi.

"ÖNCELİĞİMİZ 3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ"

Kurtulmuş, EYT düzenlemesiyle ilgili de konuştu, "Bütçe kısıtlarımız içerisinde önceliğimiz 3600 ek gösterge düzenlemesi" diye konuştu.

"50+1 İLE HERHANGİ BİR SIKINTIMIZ VE ENDİŞEMİZ YOK"

Kurtulmuş, siyasetteki yüzde 50+1 tartışmalarına ile ilgili de konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yetkinin Meclis'te olduğu sözlerini hatırlatan Kurtulmuş, "50+1 ile herhangi bir sıkıntımız ve endişemiz yok. Şu an gündemimizde değil, kural yetkisi TBMM'dedir" dedi.

"OY ALMAK İÇİN YAPILAN BİR MANEVRA İSE BUNUN SONU HÜSRAN OLUR"

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" mesajı için ise Kurtulmuş, şunları kaydetti: 

"Biz niyet okuyamayız. Bunu samimi bir şekilde yapar ve CHP kendi yönetimleri zamanındaki, tek parti yönetimi dönemindeki helalleşmeyi yapabilirse bunun CHP'ye faydası olabileceği kanaatindeyim. Oy almak için yapılan bir manevra ise bunun sonu hüsran olur. CHP'nin millete hesap vermesi, özür dilemesi gereken çok konu vardır." 

"MUHALEFET HER ZAMAN ERKEN SEÇİM İSTER"

Numan Kurtulmuş'a son olarak iki parti liderinin erken seçim çağrısı da soruldu. Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener'in yaptığı erken seçim çağrısına Kurtulmuş:

"Türkiye yönetilemiyor demek büyük haksızlıktır. pandemi şartlarına rağmen türkiye atması gereken adımları atarak yoluna devam etti" diyen Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti:

"Eksik olan taraflar var, daha iyi yapmamız gerekenler var. Türkiye yönetiliyor ama daha iyi yönetilebilir. Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin iyileştirilmesi gereken alanları neler, bunları çalışıyoruz. Muhalefet görüşlerini açıklayabilir. Erken seçim gündemde yok. Muhalefet her zaman erken seçim ister. Bunun için siyasal şartların oluşması lazım. Siyasal şartları oluşturmak için söylüyorlar. Türkiye'de bir güvensizlik ve istikrarsızlık ortamı yok."Bahçeli'den EYT ve asgari ücret çağrısı Bahçeli'den EYT ve asgari ücret çağrısı MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında hükümete EYT çağrısında bulundu.Devlet Bahçeli, EYT sorununun çözülerek gündemden çıkarılması gerektiğini vurguladı.
İşveren taleplerini sıraladı: Asgari ücret için süper teklif İşveren taleplerini sıraladı: Asgari ücret için süper teklif Gözler asgari ücret zammına çevrilmişken Şekib Avdagiç’ten "Enflasyon oranındaki zammın işverence, enflasyonun üzerindeki kısmın ise vergi yükü azaltılarak devlet tarafından karşılanması makul olur" teklifi geldi.