Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan günlük hava tahminlerine göre, Marmara’nın doğusu, Batı Akdeniz kıyıları, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Kütahya, Gümüşhane ve Malatya çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Yurdun geriye kalan kesimlerinde ise yer yer parçalı bulutlu havanın hakim olması öngörülüyor.


SICAKLIKLAR 4 İLA 8 DERECE AZALACAK
Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.
Hava sıcaklığının İç Ege, İç Anadolu ve Karadeniz'de 4 ila 8 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 11
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 12
İzmir: Az bulutlu 17
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren il geneli aralıklı sağanak yağışlı 24
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı 23
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 15
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 7
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 19

Rapor: 2021, 1880'den bu yana yaşanan en sıcak 10 seneden biri Rapor: 2021, 1880'den bu yana yaşanan en sıcak 10 seneden biri ABD'de bulunan Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresine (NOAA) bütün dünyayı tedirgin edecek bir rapor yayımladı. Buna göre böyle giderse 2021, 1880'den bu yana yaşanan en sıcak 10 yıldan biri olabilir.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları artabilir Meteoroloji: Hava sıcaklıkları artabilir Ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren artmaya başlaması bekleniyor.

Sıcak sisine dikkat! Pastırma sıcakları hasta etmesin Sıcak sisine dikkat! Pastırma sıcakları hasta etmesin Uzmanlar sıcak ve soğuk hava farkından dolayı nezle gibi hastalıkların artabileceğini belirterek, kronik hastalıkları olanları da sisin içinde taşınan partiküllere karşı uyardı.