Mersin'in Gülnar ilçesinde, 10 Kasım'da ailesinin kırsal alanda çadır kurduğu sırada kaybolduğu belirtilen 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın cansız bedeni bulundu.

CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

10 gün önce kaybolan 2,5 yaşındaki Müslüme'nin cansız bedeni olay yerinden 7 kilometre uzaklıkta bulundu.

AİLESİ ACI HABERİN ARDINDAN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Kış mevsimi nedeniyle Mersin'in sahil kesimlerinde konaklamak için göç eden Sarıkeçili Yörükleri'nden Yağal ailesinin 10 Kasım'da Yanışlı Mahallesi kırsalında çadır kurdukları sırada kaybolan kızları Müslüme'nin bulunması amacıyla yürütülen ve dün havanın kararması yüzünden ara verilen çalışmalara sabahın erken saatlerinde yeniden başlandı. Bölgedeki arama çalışmalarını, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı yönetti.

AFAD, itfaiye, jandarma, komando ve belediye ekiplerinin katıldığı çalışmalara bölge sakinleri de destek verdi. Çalışmalarda, Antalya İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki "Pense" adlı kadavra köpeği de kullanıldı.  Kayıp kız çocuğunun cesedi, çadır kurulan bölgeye uzak bir mesafedeki ormanlık alanda bulundu. Ekiplerin bölge ve ceset üzerindeki incelemesi sürüyor. Müslüme'nin yakınları, acı haberin ardından gözyaşı döktü.

Gülnar ilçesi Yanışlı Mahallesi kırsalında 10 Kasım'da çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları Müslüme'nin kaybolduğunu fark eden Yağal ailesi bölgede arama yapmış, sonuç alamayınca durumu ilgililere bildirmişti. Aramalardan sonuç alınamayınca AFAD, AKUT, itfaiye ve jandarma ekiplerince kırsal alanda geniş çaplı çalışma başlatılmıştı.

Arama çalışmaları 10. gününde: Küçük Müslüme'den hala haber yok... Arama çalışmaları 10. gününde: Küçük Müslüme'den hala haber yok... Mersinli 2,5 yaşındaki yörük kızı Müslüme'nin, yaşadıkları çadırın önünde bisikletiyle oynarken kaybolmasının üzerinden 10 gün geçti. Küçük kız hiçbir yerde bulunamadı.

Mersin'de Müslüme'nin arandığı bölgede kan izi bulundu Mersin'de Müslüme'nin arandığı bölgede kan izi bulundu Mersin'in Gülnar ilçesinde ailesinin kırsal alanda çadır kurduğu sırada, 10 Kasım'da kaybolan 3 yaşındaki kız çocuğunun bulunması için başlatılan çalışmalar sürüyor. Bölgede yapılan aramalarda bir kayanın üzerinde kan izine rastlandı.

Vali Su'dan Müslüme açıklaması: Arkadaşlarımız her detayı inceliyor Vali Su'dan Müslüme açıklaması: Arkadaşlarımız her detayı inceliyor Mersin’in Gülnar ilçesinde konargöçer yaşam sürdüren Yörük ailenin 2,5 yaşındaki kızı Müslüme’nin çadırlarının önünde oynarken kaybolmasının ardından başlatılan arama çalışmasında 7. günde de sonuç alınamadı. Müslüme'yi bulmak için her türlü detayın incelendiğini belirten Vali Ali İhsan Su, çalışmaların ona göre sürdüğünü kaydetti.

Müslüme’yi arama çalışmaları 7. günüyle devam ediyor Müslüme’yi arama çalışmaları 7. günüyle devam ediyor Mersin’in Gülnar ilçesinde Yörük ailenin kaybolan 2,5 yaşındaki kızı Müslüme için arama çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Karadan 200 kişilik bir ekip küçük Müslüme’yi ararken havadan da termal kameralı dronelerla arama çalışması yapılıyor.