Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım’ın AK Parti Gümüşhane İl Danışma Toplantısı'na telefonla bağlanarak 2023 yılına dair partililere mesaj verdi. Telefondan partililere hitap eden Erdoğan, "Sizleri İstanbul'dan en kalbi duygularla selamlıyorum. Günümüz kutlu olsun, geleceğimiz aydınlık olsun inşallah." ifadelerini kullandı.

“GÜMÜŞHANELİLER SESİNİZİ DUYMAK İSTİYOR”

Partisinin Gümüşhane Kültür Merkezi'nde düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısına katılan Yıldırım, toplantı sırasında telefonla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak "Sayın Cumhurbaşkanım, Gümüşhaneliler sesinizi duymak istiyor." dedi. Telefondan partililere hitap eden Erdoğan, "Sizleri İstanbul'dan en kalbi duygularla selamlıyorum. Günümüz kutlu olsun, geleceğimiz aydınlık olsun inşallah" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’DAN SEÇİM MESAJI

Erdoğan, İl Danışma Meclisi Toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyerek "Gerek ana kademe gerek kadın kollarınız gerek gençlik kollarınız olarak danışma meclisi toplantılarımızın önemini, ehemmiyetini zaten sizler de çok çok iyi biliyorsunuz. Şu anda, yaklaşık 1,5 yılın kaldığı seçimler öncesinde bu yapılan danışma meclisi toplantılarımızın ne kadar önemli olduğu malumunuzdur. Hele hele Gümüşhane'miz için bu çok çok farklılık arz ediyor ve şimdi de inşallah Gümüşhane-Bayburt Havalimanı'nın yapılışıyla birlikte Gümüşhane, Bayburt çok daha faklı noktaya gelecek" diye konuştu.

“HİÇ ENDİŞENİZ OLMASIN BİZ DİMDİK AYAKTAYIZ”

Salondaki gençlerin, "Dik dur eğilme, AK gençlik seninle" sloganları üzerine Erdoğan, şunları kaydetti:

"Hiç endişeniz olmasın, biz dimdik ayaktayız. Ayakta tutun yeter ki Gümüşhane'mizi her zaman olduğu gibi çok çok farklı müstesna bir şekilde inşallah 2023'e hazırlayın. 2023'te Cumhur İttifakı olarak Gümüşhane'den silme çıkmaya kararlı mıyız? Bu malum takıma da gereken dersi vermeye de hazır mıyız? Gerek ana kademe gerek kadın kolları gerek gençlik kolları olarak inşallah kapı kapı dolaşmak suretiyle 2023'te ben inanıyorum ki Gümüşhane ve Bayburt gayet başarılı bir netice almak suretiyle inşallah her zaman olduğu gibi Gümüşhane'nin sesi, Bayburt'un sesi çok daha farklı, çok daha güçlü çıkacaktır. Ben bu duygular içerisinde sizleri selamlıyor ve tüm ana kademe, kadın kolları ve gençlik kollarımıza başarılar diliyorum, Allah yar ve yardımcımız olsun."

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'na açtığı 17 davayı geri çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'na açtığı 17 davayı geri çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 milyon 460 bin TL’lik tazminattan vazgeçerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı 17 davayı geri çektiğini açıkladı. Erdoğan, mahkemeye sunulan feragat dilekçesinde bir kereye mahsus Kılıçdaroğlu’nun saygısızlığını affettiğinin altını çizdi.

Erdoğan ve Bahçeli'nin "Türk Dünyası" haritasıyla pozu Yunanistan'ı rahatsız etti Erdoğan ve Bahçeli'nin "Türk Dünyası" haritasıyla pozu Yunanistan'ı rahatsız etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Beştepe’de kritik bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli’nin "Türk Dünyası" haritasıyla poz vermesi Rusya'yı rahatsız etmişti ve haritanın Rusya coğrafyasını kapsaması bir mesaj olarak algılanmıştı. Gündem olan poz, şimdi de Yunanistan’ı rahatsız etti. Yunan medyasında yer alan haberlerde harita ile verilen poz "kışkırtıcı" olarak görüldü.

Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile İsrail-Türkiye arası ilişkilere yönelik bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.