Milli Savunma Bakanlığı (MSB),  Suriye’ye yasa dışı yollarla geçiş yapmaya çalışan kişilere müdahale esnasında yaralanan Piyade Uzman Çavuş Savaş Dinç'in, şehit olduğu haberini verdi.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI
Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Türkiye’den Suriye’ye yasa dışı yollarla geçiş yapmaya çalışan kişilere müdahale esnasında hudut birliğimizde görevli Piyade Uzman. Çavuş Savaş Dinç yaralanarak Kilis Devlet Hastanesine sevk edilmiş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

BAKAN AKAR'DAN ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ İÇİN TAZİYE MESAJI
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit Savaş Dinç için yayımladığı başsağlığı mesajında, "Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim." ifadelerini kullandı.

Bir oğlu şehit, bir oğlu gazi, bir oğlu asker... Evlatları ömrünü vatana adadı Bir oğlu şehit, bir oğlu gazi, bir oğlu asker... Evlatları ömrünü vatana adadı Gaziantepli Mehmet Özcan, 2006 yalında bir oğlunu şehit verdikten sonra iki oğlunu daha askere yolladı. Oğullarından biri de gazi olarak eve döndü. Vatansever baba, hem şehit hem gazi hem de asker babası olma gururunu bir arada yaşıyor.

Barış Pınarı Harekat bölgesinde bir asker şehit oldu Barış Pınarı Harekat bölgesinde bir asker şehit oldu Barış Pınarı Harekatı Bölgesi’nde Piyade Binbaşı Mete Yıldırım meydana gelen silah kazası sonucu şehit oldu. Şehidin, Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

Şırnak'ta araç kazasında 1 asker şehit düştü Şırnak'ta araç kazasında 1 asker şehit düştü Şırnak'ın Uludere ilçesinde askeri araç kazasında ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan Astsubay Üstçavuş Cihan Geçit şehit düştü. Şehidimizin naaşı Şırnak'ta düzenlenen törenin ardından memleketi İstanbul'a uğurlandı.