anakkale Boğazı’nda makine arızası yapan Liberya bandıralı buğday yüklü gemi nedeniyle, boğaz çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.
Rusya'nın Novorossiysk Limanı'ndan Cibuti'ye giden 225 metre uzunluğundaki 40 bin 609 grostonluk Liberya bayraklı ‘Fortune Trader’ adlı kargo gemisi, Gelibolu açıklarında makine arızası sebebiyle ilerleyemedi. Bunun üzerine gemide bulunan kılavuz kaptan, durumu telsizle Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğüne (VTS) bildirdi.

BUĞDAY TAŞIYOR

Olay yerine Kıyı Emniyet Müdürlüğüne ait ‘Kurtarma-4’, ‘Kurtarma-15’ ve ‘Nazım Tur’ römorkörleri sevk edildi. Buğday yüklü gemi, römorkörler tarafından yedeklenip Şevketiye demir bölgesine götürülecek. Öte yandan, arıza yüzünden Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Kanuni sondaj gemisi, ilk derin deniz kuyu testlerini tamamladı Kanuni sondaj gemisi, ilk derin deniz kuyu testlerini tamamladı Kanuni sondaj gemisi, Karadeniz'in derinliklerinde yürüttüğü ilk derin deniz kuyu testlerini başarıyla tamamladı.

25 yıl aradan sonra Libya’dan gelen ilk yolcu gemisi İzmir’e ulaştı 25 yıl aradan sonra Libya’dan gelen ilk yolcu gemisi İzmir’e ulaştı Türkiye-Libya arasından 25 yılın ardından ilk gemi Libya’nın Misraya kentinden yola çıkan ve bugün sabah saatlerinde İzmir’e ulaşan 810 yolculu Kevalay Queen isimli gemi 112 yolcusuyla Alsancak Limanı’na demirledi.

Anadolukavağı’nda gemi ile tekne çarpıştı: Yaralılar var Anadolukavağı’nda gemi ile tekne çarpıştı: Yaralılar var Beykoz Anadolukavağı kıyılarında bir gemi ile gezi teknesinin çarpışması sonucunda 2 kişi yaralandı.