Nef Stadı'nda Bu yıl kurulan Galatasaray ile Fenerbahçe kadın futbol takımları, kadına yönelik şiddete karşı düzenlenen özel bir maçla karşı karşıya geldi. Karlılaşmayı izlemek üzere stada gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, mücadele sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, "Kadınların uğramış olduğu her türlü mağduriyetin ve şiddetin karşısında olmaya devam edeceğiz." dedi.

MAÇ 7-0 FENERBAHÇE GALİBİYETİYLE SONUÇLANDI
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Nef Stadı'nda Galatasaray ile Fenerbahçe kadın futbol takımları arasındaki oynanan ve deplasman takımının 7-0 galibiyetiyle sonuçlanan Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Dostluk Maçı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, skor ne olursa olsun, kazananın kadınlar olduğunu söyledi.

Kadına şiddete son mesajıyla çok önemli bir etkinlik izlediklerine belirten Gül, "Ülkemizin iki köklü takımı Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kadın futbol takımı bu mesajı vermek üzere, bir toplumsal farkında oluşturmak üzere bu maç yapıldı. Kadına şiddete son verilmesi anlamında önemli bir mesaj verilmiş oldu." diye konuştu.

BAKAN GÜL: SİYASET ÜSTÜ BİR MÜCADELE
Bakan Gül, her alanda kadına şiddetin karşısında olduklarını ve bu mücadeleyi her alanda, her zaman yapmak gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bu, politika üstü, siyaset üstü, toplumun her kesiminin her alanda göstermesi gereken bir mücadele. Bu konuda da her türlü projeye biz destek veriyoruz. Kadına şiddete sıfır toleransla bu konuda farkındalık getiren bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Adalet Bakanlığı olarak 'adliyelerde yalnız değilsiniz' diye bizim bu anlamda birkaç yıldır uygulamaya koyduğumuz projeler de var. Kadınların uğramış olduğu her türlü mağduriyetin ve şiddetin karşısında olmaya devam edeceğiz. Ben emeği geçen iki futbol takımımızın yöneticilerini, oyuncularını tebrik ediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Kadına yönelik şiddeti hiçbir zaman, hiçbir yerde görmemek, bir kadının bile suça maruz kalmadığı şiddete maruz kalmadığı bir dünya dileğiyle."

Galatasaray ve Fenerbahçe kadına şiddete karşı sahada: İlk derbi heyecanı Galatasaray ve Fenerbahçe kadına şiddete karşı sahada: İlk derbi heyecanı Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Galatasaray ve Fenerbahçe kadın takımları Nef Stadı'nda özel maçta mücadele etti.

Erdoğan, ‘Topyekun bir  mücadele içerisindeyiz’ deyip açıkladı: Kadına Şiddete  karşı ‘sıfır tolerans’ Erdoğan, ‘Topyekun bir mücadele içerisindeyiz’ deyip açıkladı: Kadına Şiddete karşı ‘sıfır tolerans’ Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün katıldığı, "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" programının yayınlanan görüntülerde şiddete karşı sıfır tolerans gösterdiklerini söylediği görüldü. Erdoğan, kadına şiddete karşı topyekün bir mücadele içerisinde olduklarını duyurdu.