Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Yargıtay'da boşalan 22 üyenin yerine 11 yeni üyenin belirlenmesi için Genel Kurul'da bir araya geldi. 11 üye seçimi gerçekleştirildi.

İşte isimler:

Mehmet ARI-Personel Genel Müdürü

Erdal DEMİR-Destek Hizmetleri Genel Müdürü

Ahmet Haşim BARDAKÇI-Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı

Süleyman YILDIRIM-Ankara Batı Ticaret Mahkemesi Başkanı

Selma BETİN-İstanbul BAM Daire Başkanı

Müslüm CANPOLAT-Yargıtay Cumhuriyet Savcısı

Nilgün ŞENER-İstanbul BAM Daire Başkanı

Beytullah METİN-Ankara BAM Daire Başkanı

Yunus Nadi KOLUKISA-Yüksek Müşavir

Aydın ŞİMŞEK-Anayasa Mahkemesi Baş Raportörü

Veysel Bektaş-Cumhur Başkanı Danışmanı

HSK'nın 17.12.2021 Tarihli Genel Kurulunda Danıştay Üyeliği'ne seçilenlere ilişkin liste şu şekilde:

Yunus Emre SILAYİ

İsmail Hakkı SAYIN

Esat TOKLU

YENİ DANIŞTAY ÜYELERİ

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Danıştay'da boşalan üyelerin yerine 3 yeni üye belirlemek için bugün Genel Kurul'da bir araya geldi. Kurulun toplantısı sonrasında Danıştay'ın 3 yeni üyesi belirlendi.

Danıştay Başkanlığı, 12 yıllık görev süresi sona eren isimleri Adalet Bakanlığına bildirdi. Buna göre Hakimler ve Savcılar Kurulu da (HSK) yeni üyelerin belirlenmesi için çalışmalarına geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Bugün yapılan Genel Kurul'da yeni Danıştay üyeleri belirlendi. Buna göre, Yunus Emre Sılay, İsmail Hakkı Sayın ve Esat Toklu yeni Danıştay üyeleri oldu.

Bakan Bilgin duyurdu: Emekliye yapılacak zam oranı belli oldu Bakan Bilgin duyurdu: Emekliye yapılacak zam oranı belli oldu Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, emeklilere yapılacak zam oranıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile gerçekleştirdiği 'Emeklilere yapılacak zam oranı' ile ilgili görüşmesinin detaylarını TGRT Haber ekranlarında yayınlanan Günaydın Türkiye programında paylaşan Cem Küçük, emekli aylığında en az yüzde 30 zam yapılacağını belirtti.

Prof. Dr. Bilgin: Azerbaycan ve Pakistan artık KKTC'yi tanımalı Prof. Dr. Bilgin: Azerbaycan ve Pakistan artık KKTC'yi tanımalı Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Doğu Akdeniz’de Türkiye ve KKTC’nin haklarını görmezden gelerek sözde 5. parselde doğalgaz arama izni vermesiyle Doğu Akdeniz’de tansiyon bir kez daha yükseldi.

Bakan Bilgin’den 3600 ek gösterge açıklaması: Çalışmalar tamamlandı Bakan Bilgin’den 3600 ek gösterge açıklaması: Çalışmalar tamamlandı Bakan Bilgin’den dikkat çeken 3600 ek göstergesi açıklaması: “Emeklilik sistemi ve ek gösterge mekanizmasının yeniden düzenlemesi gündemimizdedir”