Aşırı yağışlar, yurdun bazı kesimlerini etkisi altına almaya devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava tahminlerine göre; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İzmir, Aydın ve Muğla için sarı, Burdur için turuncu ve Antalya için ise kırmızı uyarı verildi. Öte yandan Antalya'da Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde beklenen kuvvetli sağanak ve fırtına nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

METREKAREYE 50-75 KG YAĞIŞ DÜŞECEK
Meteorolojiden yapılan uyarıda, son değerlendirmelere göre, bugün akşam saatlerinden yarın öğle saatlerine kadar İzmir ve Aydın çevrelerinde kuvvetli (metrekareye 20-50 kilogram) batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (metrekareye 50-75 kilogram) sağanak bekleniyor. Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Burdur'da ise yarın sabah saatlerinden itibaren, kuvvetli (metrekareye 21-50 kilogram), güney ilçelerinde ise çok kuvvetli ve şiddetli (metrekareye 51-100 kilogram) sağanak bekleniyor. Yağışların, 1300 metre üzeri yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Uyarıda, cuma günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışların oluşturabileceği; ulaşımda aksamalar, su baskını, sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

ANTALYA'DA FIRTINA NEDENİYLE EĞİTİME 1 GÜN ARA
Antalya'nın Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde beklenen kuvvetli sağanak ve fırtına nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Vali Ersin Yazıcı, sosyal medya hesabından, "İlçelerimizde beklenen aşırı yağış ve fırtına nedeniyle 30 Aralık Perşembe günü Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerimizde tüm eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 1 gün ara verilmiştir. Bu ilçelerdeki kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır." paylaşımında bulundu.

AFAD duyurdu: Edirne'de sel ve baskınlarında mahsur kalanlar kurtarıldı AFAD duyurdu: Edirne'de sel ve baskınlarında mahsur kalanlar kurtarıldı AFAD, Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde meydana gelen sel ve su baskınlarında mahsur kalan vatandaşların kurtarıldığını duyurdu.

Antalya'da kuvvetli yağış su baskınlarına yol açtı Antalya'da kuvvetli yağış su baskınlarına yol açtı Antalya'da etkili olan kuvvetli yağışla birlikte bazı bölgelerde su baskınları meydana geldi.

Şiddetli yağış su baskınlarına yol açtı: Yollar göle döndü Şiddetli yağış su baskınlarına yol açtı: Yollar göle döndü Samsun'un Çarşamba ve Salıpazarı ilçelerinde şiddetli yağış etkili oldu.