Siyaset, iş, sanat, spor ve medya dünyasının önemli isimlerinin ağırlandığı programda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü coşkuyla kutlandı. Bağcılar Belediyesi ve Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğiyle, üniversite öğrencilerinin anketle belirlediği 2021 yılında yayınlanmış, hafızalarına yer etmiş haberler ile gazete ve televizyon dünyasından dikkat çeken isimlerden başarılı bulduklarına oy verdi. Ankette öne çıkan isimlerin ödüllendirmek için ‘Haberin Kahramanları’ isimli ödül töreni düzenledi. Törende İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli’deki kaçak çiftliğinin yıkım çalışmalarını görüntülediği için darp edilen İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Mustafa Uslu yılın en kahraman habercisi ödülüne, Gazetemiz Ekonomi Müdürü Canan Eraslan ise yılın en başarılı kadın ekonomi gazetecisi ödülünü layık görüldü.

BAĞCILAR BELEDİYE BAŞKANI: ÇİRKİN BİR SALDIRIYA UĞRADI
Törende konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Öncelikle gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum. Bağcılar Belediyesi olarakta bu yıl 2’ncisini yapmış olduğumuz ‘Haberin Kahramanları’ ödül töreninde bu akşam birlikteyiz. Ödül alacak tüm gazetecileri tebrik ediyorum. Zor şartlar altında doğru habere ulaşmak için bir mücadele içerisindeler. İHA Muhabiri Mustafa Uslu, Lütfü Türkkan’ın çiftçiliğini görüntülerken de çirkin bir saldırıya uğradı. O da bu akşam burada ödülünü almış oldu. Ben kendisine tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bir daha hiçbir muhabir arkadaşımın da böyle bir saldırıya maruz kalmamasını temenni ediyorum” dedi.

“YÜZÜMDE GEÇMEYECEK BİR İZ OLUŞTU”
Ödül töreninden sonra konuşarak saldırıdan sonra yüzünde iz kaldığını söyleyen İhlas Haber Ajansı Kocaeli Muhabiri Mustafa Uslu, “Benim için çok güzel bir duygu. Bu mesleğe başlarken zaten bir ödül alabilmek hayali ile bu mesleğe başlıyoruz. Ama gönül isterdi ki güzel yaptığımız haberler ile ödül alabilmek. Bu ödüle layık görenlere çok teşekkür ediyorum. Başımızdan kötü bir hadise geçti. Hiçbir meslektaşımın yaşanmasını istemediğim bir hadise geçti. Biliyorsunuz Lütfü Türkkan’ın çiftliğinde yıkım çalışmalarını çekmek için bölgeye gitmiştim. Daha sonra çekimi yaparken yanıma 4 kişi geldi ve ve bir anda küfür kıyamet bana saldırdı. Elimde drone olduğu için gazeteci olduğumu anladılar. Ne olduğunu bile anlamadım. Kendimi bir anda yerde buldum. Sonra yerde tekmelemeye ve vurmaya devam ettiler. Daha sonra da onlar gözaltına alındı, ben hastaneye kaldırıldım. Yüzümde geçmeyecek bir iz oluştu” diye konuştu.

MUSTAFA USLU'NUN EŞİ: KEŞKE BUNLARI YAŞAMASAYDIK
Çok zor günler geçirdiğini belirten Mustafa Uslu'nun eşi Aslı Sena Uslu, “Hepimiz için çok zor zamanlardı. O zaman ben Konya’daydın eşimin saldırıya uğradığını ben İHA’nın internet sitesinde gördüm. Benim için çok kötü bir durumdu. Ulaşamadım tanımada gelemedim o zaman evli değildik. Geçmeyecek sandığım günlerdi benim için ama geçti. Yeni sayfalar açtık, çok güzel insanlarla tanıştık. Ama hep dedim ki keşke bunları yaşamasaydık” ifadelerini kullandı.

“ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMEK BÜYÜK ONUR”
Ödüle layık gören gençlere teşekkür eden Gazetemiz Ekonomi Müdürü Canan Eraslan da, “Gerçekten biz ustalarımız ve hocalarımız tarafından yetiştirildik ve mesleğin önemli aşamalarını tek tek çıkarak bu yere geldik, çeşitli ödüller kazanıyoruz. Bizden sonra bu yeri devir alacak ve kalitesini daha güzel yerlere taşıyacak gençler tarafından ödüle layık görülmek büyük onur gerçekten hepsine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İHA muhabirine saldırmışlardı... Pişkinlikleri pes dedirtti İHA muhabirine saldırmışlardı... Pişkinlikleri pes dedirtti Görev başındaki İHA muhabirine saldıranların pişkinliklerinin yüzlerine yansıdığı anlar kameralar tarafından görüntülendi. Saldırganlardan birinin adliye çıkışında muhabirin, “Utanmıyor musunuz?” sorusuna gülerek karşılık vermesi tepki topladı.

Erdoğan'dan İHA muhabiri Uslu'ya 'geçmiş olsun' mesajı Erdoğan'dan İHA muhabiri Uslu'ya 'geçmiş olsun' mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın adamları tarafından darbedilen İHA muhabiri Mustafa Uslu'ya geçmiş olsun dileklerini iletti.

İHA muhabirine saldıran 4 şüpheliden biri tutuklandı İHA muhabirine saldıran 4 şüpheliden biri tutuklandı İHA muhabiri Mustafa Uslu'ya saldıran 4 kişiden 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, biri tutuklandı.

Varank, darp edilen İHA muhabirini ziyaret etti Varank, darp edilen İHA muhabirini ziyaret etti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli'deki çiftliğinde yıkım çalışmalarını takibi sırasında darp edilen İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Mustafa Uslu’yu ziyaret etti. Uslu'nun kanlar içindeki görüntüsünden çok etkilendiğini söyleyen Bakan Varank, "Bedelini ödemesi lazım. Genel başkanının da ödemesi lazım. Yolsuzluk yapıyorsun, üstüne şiddet uyguluyorsun. Bunun altından kalkamamaları lazım" dedi.

İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın adamlarından İHA muhabirine alçak saldırı İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın adamlarından İHA muhabirine alçak saldırı İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli’deki kaçak çiftliğinde yıkımı görüntüleyen İHA Muhabiri Mustafa Uslu saldırıya uğradı. Türkkan’ın korumalarının darp ettiği Uslu’nun yüzü kanlar içinde kaldı.