Bakanlıktan yapılan açıklamada, halen kış üstlenmesindeki teröristleri "ara-bul- yok et" taktiğiyle etkisiz hale getirmek, başta eylem olmak üzere her türlü hazırlıklarını boşa çıkarmak ve bölgedeki huzur güven ortamını pekiştirmek maksadıyla, başlatılan operasyonda Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 93 operasyonel timdeki 1440 personelin görev aldığı belirtildi.

Açıklamada, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Kış Operasyonlarının halkın desteği ile "inançlı ve kararlı" bir şekilde başarı ile devam ettiği kaydedildi.

Bingöl’de PKK'ya kış operasyonunda patlayıcılar ele geçirildi Bingöl’de PKK'ya kış operasyonunda patlayıcılar ele geçirildi ​Bingöl’de bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan sonbahar ve kış operasyonlarında 4 adet basma düzenekli el yapımı patlayıcı, 1 adet C-4 plastik patlayıcı ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli’de büyük kış operasyonu başladı Tunceli’de büyük kış operasyonu başladı Tunceli’de özel eğitimli komandolar tarafından hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.