Son dakika haberleri: Yurt genelinde etkili olan yoğun kar yağışı, etkisini İstanbul'da sürdürmeye devam ediyor. Dün gün içerisinde bazı uçak seferleri yoğun yağış nedeniyle iptal edilmişti. Edinilen bilgiye göre Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı'ndan yapılacak olan uçuşları 25 Ocak saat 04.00'a kadar durdurdu.

Türk Hava Yolları'ndan yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşullarının İstanbul'da etkisini bir süre daha göstermesi bekleniyor. Türk Hava Yolları olarak İstanbul Havalimanı operasyonlarımızı seyahat güvenliği ve misafirlerimizin mağduriyet yaşamaması için 25 Ocak saat 04.00'a kadar durdurma kararı aldık" ifadeleri kullanıldı.

Hava muhalefeti nedeniyle uçaklar İstanbul'a iniş yapamıyor

Yerde bekleyen uçaklar motor kapatırken, pist temizlenene kadar operasyonlara ara verildi. Hava durumunun gidişatına göre uçakların başka pistlere indirilmesinin söz konusu olabileceği belirtildi.

İstanbul'da dün başlayan yoğun kar yağışının çarşamba sabahına kadar sürmesi bekleniyor. 

THY'den uçuş iptali açıklaması: 31 sefer'e kar engeli THY'den uçuş iptali açıklaması: 31 sefer'e kar engeli THY, İstanbul'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın 31 seferin iptal edildiğini duyurdu. Söz konusu uçuşların, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkışlı ve aynı limana varışlı yapılması planlanan uçuşlar olduğu duyuruldu.