Soğuk hava ve kar, ülke genelini etkisi altına aldı. Bir süredir yoğun olarak devam eden yağışlar, ulaşımı birçok noktada sekteye uğrattı. Bu kapsamda alınan bilgiye göre;  Antalya’yı Konya’ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolunnun bin 825 metre rakımlı Alacabel mevki'inde, kar yağışı ve şiddetli tipi sebebiyle araç trafiğine kapatıldı.
Araçlar ekipler tarafından durduruldu.

KAR KALINLIĞI 50 SANTİME ULAŞTI
Akseki’nin Güçlüköy mahallesinden itibaren başlayan kar yağışı etkisini arttırdı. Akseki merkezde kar kalınlığı 50 santim olurken bölgede kalınlığı yer yer 50-100 santimetreye ulaştı. Alacabel'de kar ve tipinin etkili olduğu ve görüş mesafesinin yer yer sıfıra kadar düştüğü bildirildi. Bölgede denetimlerini aralıksız sürdüren Akseki Bölge Trafik ekipleri tüm araçları dinlenme tesislerine yönlendiriyor.

Kar küreme araçları, yol temizliği için çalışmalarına devam ediyor.

TUZLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Manavgat’ın Hacıobası mevki'inde bulunan kontrol noktasından itibaren tırların Akseki yönüne salınmadığı bildirildi. Akseki ilçe jandarma komutanlığına bağlı Taşlıca Jandarma Komutanlığı ekipleri Akseki’nin Murtiçi mevkisinden itibaren zincirsiz araçların geçişine izin vermiyordu. Kara yolları Antalya ve Alacabel ekipleri ise çok sayıda iş makinesi ile yolda biriken karı temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. 1825 metre rakımlı Alacabel’de tipi nedeniyle ekipler çalışmasında güçlük çekiyor.
Diğer yandan Akseki merkezde kar kalınlığı 50 santimetreyi bulurken, yüksek kesimlerde bulunan kırsal mahallelerde ise 50-70 santimi bulduğu bildirilirken, bir çok mahalle yolunun halen kapalı olduğu, Belediye ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi