Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ABD başta olmak üzere batılı ülkelerden Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesine karşı tehditler gelmişti. 
Gerilimin devam ettiği Rusya-Ukrayna meselesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Putin'e "Arabulucu olabiliriz" teklifi sonrası Kremlin'den yanıt geldi.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN DAVETİ

Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilim sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yaptığı açıklamada "Sayın Putin'i de ülkemize davet ettik. İki lideri arzu ederlerse ülkemizde bir araya getirerek, barış ortamının yeniden tesisine giden yolu açabiliriz" demişti.

Kremlin'den yapılan açıklamada Putin'in Erdoğan'ın davetini kabul ettiği ve Türkiye'ye geleceği bildirildi. Bu davetin ne zaman gerçekleşeceğine ilişkin tarihin ise henüz netleşmediği öğrenildi. 

 

Kremlin: “Putin’e yaptırım uygulanması siyasi yıkıma neden olabilir” Kremlin: “Putin’e yaptırım uygulanması siyasi yıkıma neden olabilir” Kremlin, ABD’nin Rusya Devlet Başkanı Putin’e kişisel yaptırım uygulanabileceği ifadelerine karşılık, bu yaptırımın siyasi yıkıma neden olacağını açıkladı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'da batılı ülkelere önemli mesajlar verdi.
İsviçre'nin ABD'ye iade ettiği rus hakkında kritik iddia: Kremlin'in 'kara kutusu' çıktı İsviçre'nin ABD'ye iade ettiği rus hakkında kritik iddia: Kremlin'in 'kara kutusu' çıktı İsviçre'nin, ticari suçları nedeniyle ABD'ye teslim ettiği Rus vatandaşın, Kremlin'in kara kutusu olduğu ve söz konusu iade talebini de kendisinin yaptığı iddia edildi.