Türk ordusunun terör örgütlerine yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ederken yurttan kaçmaya çalışan örgüt mensuplarına geçit verilmiyor. Milli Savunma Bakanlığı 8 FETÖ ve PKK'lı teröristin Türkiye'den Yunanistan'a doğru kaçarken yakalandıklarını açıkladı. Bakanlık konuya ilişkin Twitter'dan açıklama yaptı.

Milli Savunma Bakanlığının yaptı açıklama şu şekilde:

"Hudut Kartallarımız, ülkemizden Yunanistan'a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 8 kişiyi yakaladı. Yapılan incelemede; yakalanan şahıslardan dördünün FETÖ, birinin de PKK terör örgütü mensubu olduğu belirlendi" ifadelerini kullandı.

MSB açıkladı: 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi MSB açıkladı: 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi MSB, Pençe Kaplan bölgesinde tespit edilen 1 PKK’lı terörist hava harekâtı ile etkisiz hâle getirilirken, Barış Pınarı bölgesine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan 4 PKK/YPG’li terörist de ateş destek vasıtaları ile etkisiz hâle getirildiğini açıkladı.

MSB duyurdu: 3 terörist etkisiz hâle getirildi MSB duyurdu: 3 terörist etkisiz hâle getirildi MSB: Kahraman Komandolarımız, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı hazırlığında olan 3 PKK/YPG’li teröristi daha başarılı bir operasyon ile etkisiz hâle getirdi.

MSB: Suriye'den ülkemize yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 7 kişiyi yakalandı MSB: Suriye'den ülkemize yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 7 kişiyi yakalandı MSB:"Hudutlarımızda yasa dışı geçişlere karşı mücadelemiz sürüyor. Hudut Kartallarımız, Suriye'den ülkemize yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 7 kişiyi yakaladı. Yakalanan şahıslardan ikisinin DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu belirlendi."