Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Habertürk TV'de katıldığı programda gündeme dair soruları cevapladı. Genel seçimlere ilişkin de konuşan Erbakan, adaylarının ikinci tura kalmaması halinde tercih edeceği ismi açıkladı. Fatih Erbakan, "Öyle bir durumda Kılıçdaroğlu'nun olmasından Tayyip Bey'in olması bizim kitlemiz, tabanımız açısından daha anlaşılır olacaktır." ifadelerini kullandı.

"TABANIMIZ AÇISINDAN ERDOĞAN'I DESTEKLEYECEĞİZ"

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkaracaklarını açıklayan Erbakan, "Biz bu faturanın ortağı olmalıyız. Bu faturayı ortaya koyanların iktidardan gitmesi için sonuna kadar mücadele ederiz. Seçimlere de gireriz. Diyelim ki ikinci turda sayın Kılıçdaroğlu ile Tayip Bey kaldı. Biz ikinci turda kalmadığımıza göre kimseye destek vermeyiz deme imkanımız yok. Öyle bir durumda Kılıçdaroğlu'nun olmasından Tayyip Bey'in olması bizim kitlemiz, tabanımız açısından daha anlaşılır olacaktır." ifadelerini kullandı.

6'LI MASA YORUMU

Erbakan, "91'deki Refah Partisi'nin MÇP ve İDP'nin yaptığı ittifaktan esinlenmiştik. Seçmen tabanı birbirine yakın olan partilerin bir araya gelmesinden sinerji doğabilir diye çağrıda bulunmuştuk. Hala çağrımız geçerlidir. O dönem yüzde 17 oy alınmıştı. Benzemezlerin bir araya gelmesiyle sinerji doğmuyor. 6'lı masada CHP'nin olması, özellikle AK Parti'den kopan, kopmayı düşünen kararsız seçmen için bir bariyer oluyor. CHP, DSP, HDP ile ittifak yapsa daha sinerjik olabilir." dedi.

Bahçeli'den 6'lı ittifaka 3 aday önerisi: Kimi çıkarırsanız çıkarın... Bahçeli'den 6'lı ittifaka 3 aday önerisi: Kimi çıkarırsanız çıkarın... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu'nun ortaya attığı muhalefetin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 8 seçenekli ittifak stratejisi planı hakkında "Değil 8 seçenek, 18'de olsa, 28'de olsa nafiledir. Çuvallamaları, duvara toslayıp dağılmaları kaçınılmaz bir siyaset gerçeği olacaktır" dedi.

Destici'den canlı yayında Millet İttifakı'na aday önerisi: En çok hak eden kişiyi açıkladı Destici'den canlı yayında Millet İttifakı'na aday önerisi: En çok hak eden kişiyi açıkladı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı konusunda uzlaşma sağlayamadığını, bundan dolayı isim açıklama işini seçim dönemine bıraktıklarını belirtti. Destici, "Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanlığı adaylığını en çok hak eden kişi Kemal Kılıçdaroğlu'dur" dedi.

Ahmet Özal gönlündeki cumhurbaşkanı adayını açıkladı Ahmet Özal gönlündeki cumhurbaşkanı adayını açıkladı Tek Parti ile siyasete geri dönen 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özal gönlünde yatan adayı açıkladı.