Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Kral Selman'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Söz konusu görüşmede iki ülke arası ilişkiler ve bölgesel konular da ele alındı. 

GÖRÜŞMEDE BÖLGESEL KONULAR DA ELE ALINDI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, sağlık kontrolü için hastanede bulunan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in sağlık durumu hakkında bilgi aldı ve kendisine geçmiş olsun dileklerini ileterek acil şifa temennisinde bulundu.

Görüşmede, Türkiye-Suudi Arabistan ilişkileri ve bölgesel konular da ele alındı. 

Liderlerle tek tek görüştü: Erdoğan'dan bayram diplomasisi Liderlerle tek tek görüştü: Erdoğan'dan bayram diplomasisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı münasebetiyle birçok ülke liderleriyle telefonla görüşerek bayramlaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ukrayna'daki savaşa dair gelişmelerin ele alındığı görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsani Temas Grubu, tahliyeler ve insani yardım konularında BM öncülüğünde yapılacak çalışmalara Türkiye'nin elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü Sondakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede barış çağrısını yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, arabuluculuk yapmaya ve inisiyatif almaya hazır olduğunu iletti.