Büyük Birlik Partisi (BBP) merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun korumalığını yapan polis memuru Erol Yıldız, 23 Mayıs’ta görülecek olan davada tanık olarak dinlenecekken, kendi aracının altında kalarak hayatını kaybetti. Söz konusu ölümün şüpheli bulunmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.  Koruma polisi Erol Yıldız'ın ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı.

ARACI BİR ANDA GERİ GELDİ

 TBMM Koruma Daire Başkanlığında görevli polis memuru Yıldız, sabah saatlerinde Keçiören ilçesi Ayvalı Mahallesi'nde işe gitmek üzere 06 KHA 35 plakalı aracına bindi. Yokuşta aracını çalıştıramayınca arka kısmına geçerek itmeye başlayan Yıldız, bu sırada geri gelen aracının altında kaldı.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerinin müdahalesinin ardından Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Yıldız, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Yıldız'ın ölümüne ilişkin soruşturma başlattı.

Bu kapsamda bilgisine başvurulan N.K. isimli görgü tanığı, evinde bulunduğu sırada dışarıdan gelen ses üzerine pencereye çıktığını belirterek, "Dışarı baktığımda, araç altında bir çift ayak gördüm. Hemen 112 sağlık ekiplerine haber verdim." ifadesini kullandı.

Ayrıca başsavcılığın talimatıyla Yıldız'ın ölümüne neden olan araç üzerinde bilirkişi incelemesi yaptırılacak.

Erol Yıldız, Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ'nün talimatıyla müdahale edildiği iddiasıyla görülen 19 sanıklı davanın 23-25 Mayıs'taki celselerinde tanık olarak dinlenecekti.

Tanık olarak dinlenecekti, Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi feci şekilde öldü Tanık olarak dinlenecekti, Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruma polisi feci şekilde öldü BBP merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir dönem yakın korumalığını yapan polis memuru kendi aracının altında kalarak hayatını kaybetti. Polis memuru Erol Yıldız 23 Mayıs’ta görülecek olan Yazıcıoğlu davasında tanık olarak dinlenecekler arasında yer alacaktı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopter kazasında yeni gelişme Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopter kazasında yeni gelişme Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun 13 yıl önce helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından ortaya çıkan gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazadaki helikopterin askeri jetle takip edildiği iddia edildi.