Terör örgütüne darbe üstüne darbelerin vurulduğu Pençe-Kilit operasyonlarından acı haber geldi. Pençe-Kilit'te hain PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada 5 kahraman askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz ise ağır yaralandı.

Acı haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz" ifadeleri kullanıldı. 

BAKAN AKAR İNCELEME İÇİN BÖLGEDE

Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Pençe Kilit operasyonunda teröristlerin hain saldırısında üç askerin şehit olmasının ardından bölgedeki karadan ve havadan operasyonların devam ettiği öğrenildi ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile sınır hattına gitti.

YARALI ASKERLERDEN İKİSİ ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığı, bugün öğle saatlerinde 4 askerin şehit olduğunu, 3 askerin ise ağır yaralandığını duyurmuştu. Bir acı haber daha geldi ve ağır yaralı askerlerimizden birinin daha şehit olduğu açıklandı. Toplamda 5 kahraman askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz ise yaralandı. Bakanlık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan kahraman silah arkadaşımız P.Tğm. Abdulkadir Güler, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur."

BAKAN AKAR BÖLGEDE DENETLEMELERDE BULUNDU

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kilit Operasyonu'nda, teröristlerin saldırısında 5 askerin şehit olmasının ardından, beraberindeki TSK komuta kademesi ile sınır hattına gelerek denetlemelerde bulundu.

KAHRAMAN ASKERLERİMİZİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Milli Savunma Bakanlığı Pençe-Kilit bölgesinde hain terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan askerlerimizin kimliklerini paylaştı. Şehit askerlerimizin kimlikleri şu şekilde:

-P.Uzm.Çvş Onur Doğan, 
-P.Uzm.Çvş Hüseyin Cankaya
-P.Söz.Er. Celal Tekedereli
-Piyada Teğmen Abdulkadir Güler
-Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay 

PENÇE-KİLİT OPERASYONU ŞEHİTLERİ İÇİN TAZİYE MESAJLARI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ''Pençe-Kilit Operasyonu’nda hain teröristlerle girilen çatışmada şehit olan kahraman mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.'' mesajını paylaştı.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, ''Başımız sağolsun. Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit olan kahraman Mehmetlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. Rabb’im yaralı askerlerimize acil şifalar versin.'' şeklinde taziye mesajı paylaştı.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş paylaştığı taziye mesajında, ''Pençe-Kilit Operasyon Bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan Rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.'' dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit olan askerler için taziye mesajı paylaştı. Çelik, ‘’Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Değerli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralanan kahramanlarımıza acil şifalar diliyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Pençe-Kilit Operasyonu'nda teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet,ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanları cennet makamları âlî olsun. Yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimize Cenabı Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Pençe-Kilit operasyon bölgesinde hain teröristlerle çatışmada şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağolsun.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: Pençe-Kilit operasyonu kapsamında, hain teröristlerle girilen çatışmada şehitlik mertebesine yükselen kahraman askerlerimize yüce Allah’tan rahmet; yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Pençe Kilit Harekat Bölgesinde şehit düşen dört kahraman askerimize yüce Allah’tan rahmet; ailelerine, ordu ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Cennet vatan uğruna şehit düşenlerin mekânı Cennet olsun.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi: Pençe-Kilit Operasyon Bölgesinde şehadete eren kahraman askerlerimize yüce Allah’tan rahmet, ailelerine ve Aziz Milletimize sabırlar diliyorum. Cenab-ı Allah yaralı askerlerimize acil şifalar versin.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş: Pençe-Kilit operasyon bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: Pençe-Kilit Harekatı'nda, hain teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine ve sevenlerine sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde teröristlerle çıkan çatışma sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde, şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimize Yüce Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır; yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce: Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Dualarımız yaralı evlatlarımızla. Milletimizin başı sağ olsun.

 

MSB acı haberi duyurdu! 1 Mehmetçik şehit oldu MSB acı haberi duyurdu! 1 Mehmetçik şehit oldu Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde el yapımı patlayıcıya (EYP) basarak yaralanan bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Acı haberi MSB duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu Acı haberi MSB duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı Harekat Bölgesinde 13 Mayıs'ta teröristler tarafından yapılan havan saldırısı sonucu yaralanarak hastaneye kaldırılan P. Uzm. Onb. Haydar Şenel'in şehit olduğunu duyurdu.

MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit, 3 askerimiz yaralı MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit, 3 askerimiz yaralı Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristlerce önceden yerleştirilmiş el yapımı paylayıcının infilak etmesi sonucu bir askerimizin şehit olduğunu, 3 askerimizin de yaralandığını duyurdu.