CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik 'kaçacak' ifadelerine yönelik AK Parti'den jet bir açıklama geldi. AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu'nun ifadelerini sert sözlerle kınadı.

Kılıçdaroğlu'nun beyanlarının bir siyaset biçimi değil ittira kampanyası olduğunu belirten Çelik, Kılıçdaroğlu'nun şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddialar ortaya attığını ve açıkladığı belgelerin ise hiçbir siyasi netice doğurmadığını söyledi.

"MİLLETİMİZ KİMİN KAÇTIĞINI GÖRMÜŞTÜR" 

Klıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik 'kaçacak' ifadesini daha önce de söylediğini hatırlatan Çelik, "Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür" ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik paylaşımının devamında şu ifadelere yer verdi:

Kılıçdaroğlu'nun devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir şekilde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır.

"MİLLET ODAKLI BİR SİYASET ANLAYIŞINDAN YOKSUNDUR"

Kılıçdaroğlu'nun ülkemizi istikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksundur. Başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesidir.

CHP yönetimi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP'ye gönül vermiş vatandaşlarımızın haketmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız.

Kılıçdaroğlu: Mültecileri ülkelerine göndereceğiz Kılıçdaroğlu: Mültecileri ülkelerine göndereceğiz İstanbul Maltepe’de düzenlenen “Milletin Sesi” mitinginde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde mültecileri ülkelerine göndereceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu işine gelmeyeni hedef alıyor: Tehdit etmediği kimse kalmadı Kılıçdaroğlu işine gelmeyeni hedef alıyor: Tehdit etmediği kimse kalmadı Çiftçisinden esnafına, memurundan bürokratına, yargı mensuplarından seçmenine kadar toplumun her kesimini hedef alan Kılıçdaroğlu, bu sefer Arap yatırımcıları tehdit etti.