Terör örgütü PKK'ya darbe indirilmeye devam ediliyor. Şehit olan askerlerimizin acı haberi ardından Bakan Soylu güzel haberi sosyal medyadan duyurdu.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Jandarma Özel Harekat, biri yeşil, biri gri kategoride 2 teröristin hesabını keserek Hatay'dan Adıyaman’a temizliği tamamladı” dedi.

"KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Başkomutanım, tekmil veriyorum. Amanoslar temiz. Bugün, Amanos Dağları'nda Kahraman Jandarma Özel Harekat, biri yeşil, biri gri kategoride 2 teröristin hesabını keserek Hatay'dan Adıyaman’a temizliği tamamladı. Kahraman Şehitlerimiz; kanınız yerde kalmadı, kalmayacak” ifadelerini kullandı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Adana Jandarma Bölge Komutanlığı emir komutasında, Hatay-Gaziantep-Osmaniye illerinde icra edilmekte olan EREN ABLUKA-12 Şehit J.Er Cüneyt KIRLI operasyonu kapsamında, Osmaniye-Merkez-Küllü Köyü kırsalında  JÖH birlikleri ile teröristler arasında bugün çıkan silahlı çatışmada, 2 terörist silahıyla (2 M-16 piyade tüfeği) birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA ÜST DÜZEY DARBE

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde Amanos Sahada üst düzey sorumlu olarak faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi'nde 2 milyon TL’ye kadar ödülle ”YEŞİL”*kategoride aranan, *İranlı Agit- Kotol kod adlı Hakim Bedri adındaki terörist olduğu belirlendi.

Diğer teröristin ise Sözde Amanos Sahada faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi'nde 500 bin TL’ye kadar ödülle ”GRİ” kategoride aranan, Armanç Nesimi kod adlı Beraat Boztemir adındaki terörist olduğu tespit edildi.

 YEŞİL KATEGORİDE ARANIYORDU

Yeşil kategoride aranan Agit-Kotol  kod adlı Hakim Bedri adlı teröristin 30 Temmuz 2011 tarihinde, Kahramanmaraş/Ekinözü ilçesi Gaziler köyünde Uzm.J.III.Kad.Çvş. Abdülmecit YILDIRIM’ın şehit edilmesi (1) Astsubay ve (1) Uzman Jandarma Çavuş’un yaralanması olayının faili olduğu tespit edildi.

Teröristlerin sözde Amanos saha olarak adlandırılan Hatay-Gaziantep-Osmaniye ve Kilis illeri bölgesinde, 2013-2021 yılları arasında erzak temin etmek amacıyla çok sayıda vatandaşımızı alıkoyma, yağma ve kundaklama olaylarına karıştığı tespit edildi.

Pençe-Kilit'ten acı haber! Şehit sayısı 5'e yükseldi, 2 askerimiz yaralı Pençe-Kilit'ten acı haber! Şehit sayısı 5'e yükseldi, 2 askerimiz yaralı Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde 5 askerimiz çıkan çatışmada şehit oldu, 2 asker ise yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı şehit olan kahraman askerlerimizin kimliklerini paylaştı.

Omuz omuza şehit oldular: 5 kahraman tek kare Omuz omuza şehit oldular: 5 kahraman tek kare Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 5 askerin birlikte çektirdiği fotoğraf ortaya çıktı. Omuz omuza şehit olan 5 arkadaşın son karesi yürekleri burktu.

MSB acı haberi duyurdu! 1 Mehmetçik şehit oldu MSB acı haberi duyurdu! 1 Mehmetçik şehit oldu Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde el yapımı patlayıcıya (EYP) basarak yaralanan bir askerin şehit olduğunu açıkladı.