Terör örgütüyle mücadele yurt içinde ve yurt dışında yapılan başarılı operasyonlarla devam ediyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada; 4 terör örgütü mensubunun ikna yoluyla teslim olduğu açıklandı. 

İKNA YOLUYLA TESLİM OLAN TERÖRİST SAYISI 47'YE YÜKSELDİ

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları sonucunda PKK'dan kaçan 4 terör örgütü mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu.

Teslim olan örgüt mensuplarının 2013 ve 2015'te örgüte katıldıkları, Suriye ve Irak'ta faaliyet yürüttükleri tespit edildi.

Bu yıl içinde ikna yoluyla teslim olan teröristlerin sayısı 47'ye yükseldi.

İçişleri Bakanlığı: Yılbaşından bu yana ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 41’e yükseldi İçişleri Bakanlığı: Yılbaşından bu yana ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 41’e yükseldi İçişleri Bakanlığı, yılbaşından bu yana ikna yoluyla teslim olan örgüt mensubu sayısının 41’e yükseldiğini duyurdu.

1 örgüt mensubu daha ikna yoluyla teslim oldu 1 örgüt mensubu daha ikna yoluyla teslim oldu İçişleri Bakanlığı ikna çalışmaları sonucu; PKK terör örgütünden kaçan 1 terör örgütü mensubunun daha güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.

İçişleri Bakanlığı duyurdu: 1 örgüt mensubu daha ikna yoluyla teslim oldu İçişleri Bakanlığı duyurdu: 1 örgüt mensubu daha ikna yoluyla teslim oldu İçişleri Bakanlığı: "Terör örgütü PKK’da çözülme devam ediyor, 1 örgüt mensubu daha ikna yoluyla teslim oldu"