Muğla'nın Marmaris ilçesindeki yangın dün akşam saatlerinden beri devam ederken yaklaşık 1 saat önce Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, yangının büyük ölçüde kontrol alındığını duyurmuş ve müdahalenin hala devam ettiğini belirtmişti.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik,  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Marmaris'e "geçmiş olsun" dileklerini iletti ve konuya ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

'PROVAKASYON AMAÇLI AÇIKLAMALARIN DİKKATE ALINMAMASI GEREKİR'

Devletin tüm varlığıyla vatandaşların yanında olduğunu belirten Çelik, şu sözlerle açıklamasına devam etti:

"Yangına dakikalar içinde müdahale edilmeye başlandı. Vatandaşlarımızın sadece resmi açıklamaları takip etmesi önemlidir. Yalan haber yayan ve provokasyon amaçlı açıklamaların hiçbir şekilde dikkate alınmaması gerekir. Yangına karadan ve havadan tüm imkanlarla müdahale eden ekiplerimizin fedakarca çalışmalarına teşekkür ediyoruz. Tecrübeli ekiplerimizin insanüstü gayretle çalışmaları her türlü takdiri hak etmektedir."

Marmaris'teki yangında 3. gün! Yangın büyük oranda kontrol altına alındı Marmaris'teki yangında 3. gün! Yangın büyük oranda kontrol altına alındı Muğla'nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran'da başlayan ve farklı noktalarda devam eden ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor. Yangının 3. gününde gece boyunca karadan müdahale edilen yangına, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan müdahale yeniden başladı. 51 hanede toplam 151 kişi ise tahliye edildi.2022 yılında kurulan Orman Kurtarma Timi (ORKUT) ilk kez Marmaris'te sahaya inerken yangında bir kişi gözaltına alındı. Şüpheli aile arasındaki ticari bir husumetten dolayı olayı gerçekleştirdiğini söyledi. Alevler rüzgarın etkisiyle Marmaris güzergahına doğru ilerlemeye başladı. Yangının duman ve külleri Marmaris ilçe merkezine ulaşırken kardeş ülke Azerbaycan orman yangınlarıyla mücadeleye destek için gönderdiği amfibi uçak Muğla’ya geldi. Asparan mevkisinden ilçe merkezine gelen yol trafiğe kapatıldı. Ayrıca yangın nedeniyle Datça-Marmaris karayolu da trafiğe kapatıldı. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, "Büyük ölçüde sıkıntı giderilmiş durumda.40'ı helikopter toplamda 61 hava aracı hizmet veriyor" dedi. Gözaltına alınan S.A. sabahın erken saatlerinde adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen zanlı S.A çıkarıldığı merciler tarafından tutuklandı. AFAD ise duruma ilişkin "Marmaris'te bugün şiddetli rüzgar olacağı tahmin edilmektedir. Yangın alanlarına yakın bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız tedbirli olmalıdır." dedi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan Dalaman'a giderek bakanlar ve yangına müdahale eden pilotlardan bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris'te kriz merkezinde önemli açıklamalarda bulundu ve yangının büyük oranda kontrol altına alındığını duyurdu.

Günün ilk ışıklarıyla Marmaris'teki acı tablo durumu gözler önüne serdi Günün ilk ışıklarıyla Marmaris'teki acı tablo durumu gözler önüne serdi Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale hala sürüyor. Çıkan yangının şiddeti dün geceye oranla azalma gösterdi ve yangının bir kısmı az da olsa durabildi.

Sergio Ramos Marmaris'te Serdar Aziz'le hatıra fotoğrafı çektirdi Sergio Ramos Marmaris'te Serdar Aziz'le hatıra fotoğrafı çektirdi Geçen yaz Real Madrid'de PSG'ye transfer olan 36 yaşındaki Sergio Ramos, Serdar Aziz'i kırmayarak fotoğraf çektirdi. Fenerbahçeli futbolcunun Instagram'dan paylaştığı fotoğrafa yüzlerce yorum yapıldı.