Türkiye’de İsrailli gruplara yönelik saldırı hazırlığında oldukları iddiasıyla yakalanan İran istihbaratına çalışan şüphelilerden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İstanbul Emniyeti tarafından 16 Haziran Perşembe günü bazı evlere ve Beyoğlu'nda bir otele yapılan baskında İran istihbaratı adına sabotaj eylemine hazırlanırken suçüstü yakalanan zanlıların sorgusu tamamlandı. Güvenlik ve istihbarat birilerince yapılan ortak operasyonda eylemde kullanılması muhtemel silahlar da ele geçirilirken, 5 şüpheli yoğun güvenlik önlemleri altında, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.
Savcılıkça tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen 5 şüpheliden 4’ü ‘siyasal ve askeri casusluk’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 1 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan 1 şüphelinin ise hala gözaltında olduğu öğrenildi.

MİT'ten film gibi operasyon! İranlı suikast timleri son anda yakalandı MİT'ten film gibi operasyon! İranlı suikast timleri son anda yakalandı İstanbul'da İsrailli gruplara yönelik saldırı için Türkiye'ye gönderilen İran destekli hücrenin tasarladığı 2 sansasyonel saldırı son anda engellendi. Hedefteki kilit isimlerden birinin İsrailli emekli başkonsolos Yosef L.S. ve beraberindeki yakını olduğu öğrenildi.

İstanbul'da 'İran' operasyonu: Suikast şebekesi çökertildi İstanbul'da 'İran' operasyonu: Suikast şebekesi çökertildi İran tarafından İsrail vatandaşlarına düzenlenecek muhtemel suikast girişimleri nedeniyle İsrail, Türkiye'de bulunan vatandaşlarına seyahat uyarısında bulunmuştu. İstanbul’da İsrailli gruplara yönelik saldırı hazırlığında olduğu öne sürülen İran İstihbaratına çalışan bir hücre, geçtiğimiz Perşembe günü düzenlenen operasyonla çökertildi.