Vali Yılmaz, dün akşam saatlerinde 35 yabancı uyruklunun kaçtığı ve ilk çalışmalarda 24'ünün yakalandığı Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Yılmaz, dün akşam yaşanan "firar olayına" başta jandarma ekipleri olmak üzere etkin şekilde müdahale ettiklerini belirtti.

Vali Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Gece saat 03.00-04.00 civarlarına kadar firarda olan 35 kişinin tamamı yakalandı. Allah'ın izniyle devletimiz bu tür olaylarda hiçbir şekilde zafiyet vermeden gerekli müdahalesini yapıyor, yapacaktır. Burada zafiyet veya eksiklik varsa idari soruşturmayı başlattık, bununla ilgili gerekeni de en kısa zamanda yapacağız. Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi'nden dün firar edenlerin Afgan uyruklu olduğu şeklinde bilgiler yayıldı, buradakilerin tamamı Suriyeli. Vatandaşlarımızı rahatsız edecek, yanlış yönlendirecek bilgiler veriliyor, bu bilgiler doğru değil. Biz, kamu görevlileri olarak görevimizi en iyi şekilde yapma azmi içinde devam ediyoruz. Bundan sonra da burada yönetimimizi en etkin şekilde sürdüreceğiz."

 

Osmaniye acı olay! Kardeşiyle aynı sonu yaşadı Osmaniye acı olay! Kardeşiyle aynı sonu yaşadı Osmaniye Kadirli'de freni boşalan kamyon, bir motosiklet ile üç araca çarptı. Feci kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Davutoğlu'na bir şok da Osmaniye'den: Tepki üstüne tepki aldı Davutoğlu'na bir şok da Osmaniye'den: Tepki üstüne tepki aldı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli2nin memleketinde protesto edildi. Davutoğlu geçenlerde gerçekleştirdiği Malatya ziyaretinde de peş peşe gelen tepkiler nedeniyle neye uğradığını şaşırmıştı.

Osmaniye'de korkutan deprem Osmaniye'de korkutan deprem Son deprem haberi Osmaniye'den geldi. Saat 17:32 sularında meydana gelen depremin büyüklüğü 3.3 olarak ölçüldü, AFAD'dan açıklama var.