Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari'de kaçakçılık olayına müdahale eden unsurda görevli Piyade Teğmen Halis Keskin'in dereye düşmesi sonucu ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu açıkladı.

"YAPILAN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI"

MSB'den yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"02 Temmuz 2022 tarihinde, Derecik/Hakkâri bölgesinde kaçakçılık olayına müdahale eden unsurda görevli kahraman silah arkadaşımız P.Tğm. Halis KESKİN, Barazgir Çayı’na düşerek ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmış, ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

MSB'den ATMACA paylaşımı! Denizdeki hedefi karadan vurdu MSB'den ATMACA paylaşımı! Denizdeki hedefi karadan vurdu Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Karadeniz’de gerçekleştirilen test atışında kullanılan millî güdümlü mermi “ATMACA"nın ateşlenme anının görüntüsünü paylaştı.

MSB, Kastamonu sel felaketinin Göktürk-1 Uydu görüntülerini yayınladı MSB, Kastamonu sel felaketinin Göktürk-1 Uydu görüntülerini yayınladı Hafta içinde yurdun farklı bölgelerinde etkili olan sağanak yağış, Batı Karadeniz ve Ankara’da sel felaketine yol açtı. Selden en fazla etkilenen şehirlerin başında ise Kastamonu geliyor. Kastamonu’nun ilçelerindeki selin şiddeti Türkiye’nin milli uydusu Göktürk-1 ile uzaydan görüntülendi.

MSB'den acı haber! Pençe-Kilit'te 1 askerimiz şehit oldu MSB'den acı haber! Pençe-Kilit'te 1 askerimiz şehit oldu Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 01 Temmuz 2022 tarihinde, P.Uzm.Çvş. Serkan Taşcı'nın arazide kayarak düşmesi sonucu şehit olduğunu duyurdu.