Terör örgütü PKK'ya bir darbe de Van'da vuruldu. İçişleri Bakanlığı, Van İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen J-İHA ve SİHA destekli Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Süleyman Budak operasyonunda, 2’si turuncu kategoride olmak üzere toplam 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "İç Güvenlik operasyonları kapsamında; Van İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen J-İHA ve SİHA destekli Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Süleyman Budak Operasyonu'nda, Çatak ilçesi kırsalında bölücü örgüt mensupları ile sağlanan temas neticesinde, JÖH ve Komando birliklerince 3 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi" denildi.

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Açıklamada, "Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Van Çatak ilçesinde sözde sorumlu seviyede faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi'nde 1 milyon TL’ye kadar ödülle turuncu kategoride yer alan, Argeş kod adlı Osman Yıldırımçakar adındaki terörist olduğu, diğer teröristin de Van ili Gürpınar ilçesinde sorumlu seviyede faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi'nde 1 milyon TL’ye kadar ödülle turuncu kategoride aranan, Jiyan Eruh Miran kod adlı Şehmiran Karahan adındaki terörist olduğu tespit edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Son dakika: MSB: 11 PKK/YPG'li terörist etkisiz hâle getirildi Son dakika: MSB: 11 PKK/YPG'li terörist etkisiz hâle getirildi Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde tespit edilen 11 PKK'lı teröristin öldürüldüğünü duyurdu. Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde de öldürülen 9 PKK'lı ile birlikte bugün öldürülen terörist sayısı 20'e yükseldi.