Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü'ne ait lojistik binasında yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre; saat 10.30 sıralarında Merkezefendi ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi Şirinköy Caddesinde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü Lojistik Şube Müdürlüğü'ne ait ek hizmet binası ve depolar alevlere teslim oldu. Binadan yükselen dumanlar kentin birçok noktasından gözüktü.

Yangının bitişikteki 112 Acil Komuta Merkezi'ne ulaşmaması için itfaiye ekipleri ve TOMA’larla yoğun bir çalışma başlatıldı. Emniyete ait araç ve gereçlere ait yedek parçalar ile personel malzemelerinin bulunduğu depoyu kaplayan alevler metrelerce yüksekliğe ulaştı. 

Yangının ihbar edilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Lojistik binasının yakınında bulunan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli TOMA’lar da yangını söndürme çalışmalarına destek verdi. Yangının bitişikteki 112 Acil Komuta Merkezi'ne ulaşmaması için yoğun bir mücadele sergilendi.

Bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis, çevredeki yolları trafiğe kapattı. Yangın, ekiplerin müdahalesi sonrası kontrol altına alındı. Denizli Valisi Ali Fuat Atik, olay yerine gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

DENİZLİ VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, yangının çıktığı depoda oto lastiklerinin de bulunduğu sarf malzemenin yer aldığı belirtildi.

TOMA'ların da katılımıyla yangına 30 araçla kısa sürede müdahale edildiği ve çevreye sirayetinin önlendiği kaydedilirken, "Yangının çıkışıyla ilgili tahkikat başlatılmış olup tamamen söndürülmesinin ardından çıkış nedeniyle ilgili kesin bilgi elde edilecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Ekiplerin soğutma çalışmaları ise devam ediyor. Çalışmanın tamamlanmasının ardından çevredeki yolların trafiğe açılması bekleniyor.

İzmir'de ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altında İzmir'de ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altında İzmir'in Ödemiş ilçesinde makilik ve zeytinlik alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.

Marmaris'teki orman yangınının çıkış sebebi belli oldu Marmaris'teki orman yangınının çıkış sebebi belli oldu Muğla’nın Marmaris ilçesi İçmeler Mahallesi'nde yerleşim birimlerine yakın bölgede başlayan orman yangını kontrol altına alındı. Yangının yakınlardaki bir otele sıçradığı ve otelde kalanların tahliye edildiği öğrenilmişti. Yapılan araştırmalarda yangının kopan bir ağaç dalının elektrik tellerine değerek kıvılcım çıkarması ile başladığı belirlendi.