Terörle mücadele yapılan çok sayıda operasyonlarla devam ediyor. Hain terör örgütü PKK bu operasyon ve harekatlarla bulundukları yerlere gönülüyor. Terörle mücadele sürerken bir yeni operasyonun daha başladığı bildirildi. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, PKK terör örgütünün ülke gündeminden çıkarılması ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla, Şırnak ve Siirt illlerinde “Eren Abluka-27 (Bestler Dereler–Herekol) Şehit J.Uzm.Çvş. Ercan Özcan operasyonu başlatıldığı belirtildi.

BİN 500'E YAKIN PERSONEL İLE OPERASYON BAŞLADI

Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda; Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı, Şırnak ve Siirt İl Jandarma Komutanlıklarına bağlı Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Güvenlik Korucu Timi, Şırnak ile Siirt İl Emniyet Müdürlüklerine bağlı Polis Özel Harekat (PÖH) Timlerinden oluşan 1377 personel, 106 operasyonel tim görev aldı.

MAĞARALAR DAR EDİLDİ

Operasyonun ilk gününde, Şırnak ili Bestler Dereler bölgesi ile Siirt ili Herekol bölgesinde yapılan arama ve tarama faaliyetinde tespit edilen 8 adet mağara, 18 adet sığınak ve barınakta; 7 adet jeneratör, 1 adet anti personel roketatar mühimmatı, (51,5) metre elektrik kablosu, 1 adet EYP düzenekli büyük tüp, 1 adet basma düzenekli EYP, 4 adet mevzi ve 1 adet tuzaklanmış mevzi, 4 adet büyük tüp ile çok sayıda sağlık ve yaşam malzemeleri ele geçirilerek imha edildi. 

Mardin’de 544 personelin katılımıyla Eren Abluka-26 Operasyonu başlatıldı Mardin’de 544 personelin katılımıyla Eren Abluka-26 Operasyonu başlatıldı İçişleri Bakanlığınca Mardin’de 544 Personelin Katılımıyla Eren Abluka-26 Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Acar Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Diyarbakır'da 820 personelin katılımıyla Eren Abluka-25 Operasyonu başlatıldı İçişleri Bakanlığı duyurdu: Diyarbakır'da 820 personelin katılımıyla Eren Abluka-25 Operasyonu başlatıldı Terörün finansman kaynağına Eren abluka darbesi vurulmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır’da 820 personelin katılımıyla Eren Abluka-25 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Eser Narko Terör Operasyonu başlatıldı Operasyonun ilk gününde hani kırsalında 2 milyon 293 bin kök kenevir ele geçirildi.

Bitlis'te Eren Abluka-24 Operasyonu başlatıldı Bitlis'te Eren Abluka-24 Operasyonu başlatıldı İçişleri Bakanlığı, Bitlis’te 483 personelin katılımıyla Eren Abluka-24 Şehit Jandarma Teğmen Baki Koçak Operasyonu’nun başlatıldığını duyurdu.