Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü Zoteeva, Titan 2-IC İçtaş'la olan sözleşmenin 26 Temmuz'da feshedildiğini duyurdu. IC İçtaş fesih kararını 'haksız, hileli ve usulsüz' olarak nitelendirdi. Projede ana yüklenici olarak TSM Enerji İnşaat Sanayi Limited Şirketi ile sözleşme imzaladıklarını aktaran Zoteeva, yüklenicinin Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulan bir Türk şirketi olduğunu ifade etti.

BAKAN DÖNMEZ'DEN AÇIKLAMA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Akkuyu Nükleer Güç Santrali sözleşme feshine ilişkin açıklamalarda bulundu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Akkuyu konusunda kabinede bilgilendirme yaptım. İki tarafın da iddialarını değerlendiriyoruz. Bu konuda kapsamlı bir açıklama yapacağız." dedi.

Bakan Dönmez açıkladı:  Selzedelere destek yardım ödeneği yapılacak Bakan Dönmez açıkladı: Selzedelere destek yardım ödeneği yapılacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik’te yaşanan sel felaketinden etkilenen çiftçi ve köylülerle bir araya geldi. Bakan Dönmez, evi ve araçları zarar gören vatandaşlara müjdeyi verdi. Dönmez, “Çiftçilerimize 1 hafta içinde ödeneği serbest bırakacaklar valiliğimiz emrinde. Ayrıca evi ve araçları zarar gören varsa onlara imkanlar ölçüsünde destek yardım ödenek yapılacak inşallah” dedi.