İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'daki Alevi STK'leri ve cemevine saldırılara ilişkin bir soru üzerine de muharrem ayının birinci günü bir saatte 3 noktada saldırı gerçekleştirildiğini hatırlatarak, "Bulunduğu illerde değil Ankara'da, bir başka vilayette bu saldırıyı yapabilme planı, bütün bunlarla birlikte oluşturulmak istenen bir provokasyon." değerlendirmesinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı görevini 6 yıldır sürdürdüğünü dile getiren Soylu, şunları kaydetti:

"Bu tür olaylarda hep kendini deliliğe verenler ortaya çıkıyor. İşte 'O delidir, bu bunu yapar.' Bu deliler, ben 10 yıldır Ankara'dayım 10 yılda Ankara'da bu 3 adrese bir saatte gidemem, nasıl oluyor da İzmir'den geliyor da veya Eskişehir'den geçiyor Ankara'ya, 3 saatte, bunu yapıyor? Tekrar söylüyorum eski Türkiye'nin ayak izleridir. Zaten yargı bir karar verdi, bir tutuklama, iki de ev hapsi verdi, bu soruşturmanın bittiği anlamına gelmiyor. Soruşturma devam ediyor. Biz buradaki çapağı bulacağız kimse merak etmesin."

Ankara'daki cemevi saldırısında yeni gelişme: 1 kişi tutuklandı Ankara'daki cemevi saldırısında yeni gelişme: 1 kişi tutuklandı Ankara'nın Çankaya ve Mamak ilçelerinde Alevi STK'leri ile cemevine yönelik eylemlerle ilgili gözaltına alınan 3 şüpheliden 1'i tutuklandı.

Ankara’daki cemevi saldırısında yeni gelişme: 2 gözaltı daha Ankara’daki cemevi saldırısında yeni gelişme: 2 gözaltı daha Ankara Emniyet Müdürlüğü, üç ayrı cemevine saldıran şahısla irtibatlı oldukları değerlendirilen 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Ankara’da cemevine saldıran şahıs yakalandı: Bakan Soylu’dan açıklama Ankara’da cemevine saldıran şahıs yakalandı: Bakan Soylu’dan açıklama Ankara Emniyet Müdürlüğü, 3 cemevine saldıran şahsın yakalanarak gözaltına alındığını açıkladı. Şahsın, Ankara’dan Eskişehir’e giderken yakalandığını kaydeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Elbette bu provokasyon, her yönüyle soruşturulmaktadır” dedi.