29 Ekim kutlamaları kapsamında Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Garnizon Komutanı ve 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Tören sırasında Başkan Vekili Aldırmaz'a yönelen Vali Coş, üzerinde "Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz" ibaresi yer alan kağıda iliştirilmiş Türk Bayrağı rozeti dağıtımının yapıldığını söyleyerek duruma tepki gösterdi.

'BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BABANIN ÇİFTLİĞİ DEĞİL'
Zihni Aldırmaz'ı töreni provoke etmekle suçlayan Vali Coş, "Atatürk ve bayrak üzerinden kimse şov yapamaz. O bayrak için senin gündüz gidemediğin yerleri ben gece gezdim. Büyükşehir Belediyesi senin babanın çiftliği değil" dedi.

'VALİYSEN VALİLİĞİNİ BİL - SEN DE BAŞKAN VEKİLLİĞİNİ BİL'
Aldırmaz'ın "Büyükşehir Belediyesi bayrak dağıtamaz mı? Valiysen valiliğinizi bilin" sözleriyle tepki gösterdiği Coş, "Sen de başkan vekiliysen başkan vekilliğini bil burada şov yapma" sözleriyle karşılık verdi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Zihni Aldırmaz tören alanından ayrıldı.

VALİ COŞ BAYRAK DAĞITTI
Parkta bir süre bekledikten sonra korumalar tarafından getirilen Türk bayraklarını alanda bulunan öğrencilere dağıtan Vali Coş, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bugün yine Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliğini yürüten Zihni Aldırmaz'ın kendi reklamını yapmak için kutlama komitesine bilgi vermeden, kendi ismini ve reklamını yapmak için Türk Bayrağı'nı kullanmak suretiyle bir çalışma içerisine girdiği görülerek, arkadaşlarımız tarafından bu çalışma engellenmiş, tören sonrasında yapılması istenilmiştir. Ancak bunun kendisi tarafından 'bayrağın dağıtılmasının engellenmesi' şeklinde alakası olmayan bir yere sürüklemek ve istismar edilmek istendiği üzüntüyle müşahede edilmiştir.

'BAYRAK DAĞITIMINA ENGEL OLMAYIZ'
Biz bayrak dağıtımına engel olmayız. Aksine destek veririz. Ancak bu şekilde ufacık bir Türk Bayrağı rozeti altında 'Zihni Aldırmaz Büyükşehir Belediye Başkanı' diye; başkan vekili de demiyor dikkat ederseniz; bir kişisel reklam yapmaya yönelik ve muhtemeldir ki yerel seçimlerde bir adaylık çalışmasını desteklemeye yönelik bir çalışmayı resmi törenlerde yapması üzüntü vericidir. Böyle bir fırsatçılık Cumhuriyet'in temel değerleriyle de bağdaşmaz, Cumhuriyet'in yüce anlamına da uygun düşmez."