Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, Şahkulubey Kümbeti içinde restorasyon çalışmaları sırasında 3 mezar bulundu.

RESTORASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLANILDI

Mardin Kızıltepe ilçesi Yeni Mahalle’de bulunan, 12. yüzyılda Artuklu beyliği tarafından yaptırılan Şahkulubey Kümbeti'nin koruma kurulundan projesi geçtiğimiz aylarda onaylandı ve ihale sürecinden sonra restorasyon çalışmalarına başlanıldı.

3 MEZAR BULUNDU

Çalışmalar sırasında tarihi kümbetin iç kısmında 3 mezar bulundu. Mezarların hangi döneme ait olduğunun belirlenmesi için çalışma başlatıldığı öğrenildi. Öte yandan, kümbetin etrafının güvenlik şeridiyle kapatıldığı görüldü.

Mardin'de canlı bomba etkisiz hale getirildi Mardin'de canlı bomba etkisiz hale getirildi Mardin'in Nusaybin ilçesinde üzerindeki bombayı patlatmaya çalışan bir şahıs polis ekipleri tarafından fark edilerek etkisiz hale getirildi.

Mardin'de bir kadın başından vurularak öldürüldü Mardin'de bir kadın başından vurularak öldürüldü Mardin'den kadın cinayeti haberi geldi. Kimliği tespit edilemeyen bir kişi tarafından pompalı tüfekle başından vurulan kadın hayatını kaybetti.

Mardin'de terör operasyonu: Sokağa çıkma yasağı ilan edildi Mardin'de terör operasyonu: Sokağa çıkma yasağı ilan edildi Mardin'in Nusaybin ilçesine bağlı 4 kırsal mahalle ve bağlı mezralarda terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon başlatıldığı öğrenilirken, söz konusu operasyon öncesi sokağa çıkma yasağı kararı verildi.